Rcwl-0516 ile alarm projesi

rcwl-0516 microdalga sensörü ile güvenli bölge oluşturmak istiyorum.
projemde; 4 adet rcwl-0516 microdalga sensörü,
arduino uno klon
4 kanal 5v röle kartı
4 adet aydınlatma ve siren, var.
garajımın dört duvarına birer tane rcwl-0516 yerleştirmek ve ve rcwl-0516 algıladığında ışıkları yakmak ve devamında siren çaldırmak istiyorum. arduinoda tek rcwl-0516 için çalışan bir kod oluşturdum. ben dört adet rcwl-0516 nın aktif olmasını ve herhangi bir tanesi algılama yaptığında sistemimi çalıştırmasını nasıl bir kod ile sağlarım?
teşekkür ederim…

Merhabalar,
Bütün sensörlere içinde bulunduğu bir liste yapıp bunu da for döngüsü içine alabilirsiniz.

ilginize teşekkür ederim. arduino kodlamada çok fazla bilgiye sahip değilim. sağdan soldan bulduğum kodları deneme yanılmayla ancak buraya kadar.

“(sensör1, sensör2, sensör3, sensör4) herhangi biri hareket algıladığında röle aktif olsun”
bu cümleyi koda çevirebilir misiniz?

Tekrar merhabalar,
Aklıma daha iyi bir fikir geldi ve bütün tanımlamaları yaptıktan sonra vb. void loopun içine

if(sensor1  == HIGH || sensor2 == HIGH  || sensor3 == HIGH  || sensor4 == HIGH){
       digitalWrite(role,HIGH);
}

Şeklinde yazabilirsiniz.

teşekkür ediyorum. kodda gerekli yere yazıyorum hemen…

merhaba, bir şekilde rölelere hareket vermeyi başardık. Fakat rcwl-0516 sensörde hareket algılama devam etmediğinde röleler pasif hale geçiyor. sensörlerden herhangi bir tanesi hareket algılayıp röleleri aktif hale getirdikten sonra röleler ben sistemi resetleyene kadar röleler aktif kalsın istiyorum. mevcut koda ne eklemem ve ya çıkarmam gerekiyor. Fikirleriniz ve yardımlarınıza şimdiden teşekkür ederim…

röleyi low yapan bir kısım var ise kodda silmeniz gerekli.