ROOT 2021 Yarışması Hakkında Sık Sorulan Sorular

ROOT2021 Nedir?

ROOT Rokodemi Robotistan Online Turnuvası şeklinde açılıyor. Rokodemi tarafından düzenlenen ve Robotistan tarafından desteklenen Robotik Kodlama hakkında, STEM ağırlıklı bilgi ve beceri yarışmasıdır.

Kimler Yarışmaya Katılabilir?

Yarışmaya bu yıl tüm ortaokul öğrencileri katılabilir. İleriki senelerde yapılacak ROOT yarışmalarında lise katagorisi bulunabilir ancak bu yıl sadece ortaokul seviyesindeki öğrenciler yarışmaya katılabilir.

ROOT 2021 Yarışması Ücretli Mi?

İlk eleme aşaması ve ayrı bir yarışma olarak ele alabileceğimiz **Online Rekabet’e katılım ücretsizdir. Eğer yarı finallde yarışmaya hak kazanırsanız, yarışma matını da içeren yarışma paketini satın almanız gerekiyor.

Yarışma Öncesi Eğitim Verilecek Mi?

Rokodemi plartformunda, öğrencilerin konularında eksikliklerinin tamamlanabilmesi için online eğitimler verilecektir. Bu eğitimler temel eksikliklerini kapatabilmek için yeterli olacaktır.

Yarışmada Mentörlerin Görevi Nedir?

Mentörler Online Rekabet, yarı final ve final süreçleri öncesi takımların yönlendirmeleri ve destek olması beklenmektedir. Bu aşamalardaki yarışma anında mentörlerin öğrencilere yardım etmesi halinde yarışmadan diskalifiye edilecektir.

Yarışma Aşamaları ve Tarihleri

20.03.2021 - Eleme- Online Rekabet
22.05.2021 - Yarı Final Online Rekabet - Yarı Final

Online Bireysel Eğitim İçeriklerine Nasıl Erişebilirim?

Online bireysel eğitimlere, adınıza kullanıcı adı ve şifre tanımlandıktan sonra Rokodemi Sitesi üzerinden “Giriş” butonuna tıklayarak ulaşabilirsiniz. Yarışmaya katılan tüm öğrenci ve öğretmenlerin sisteme giriş bilgileri kendilerine iletilecektir.

Online Mentör Eğitimine Nasıl Katılabilirim?

Mentör eğitimlerimiz Zoom üzerinden yapılacaktır. Mentörlerimizi ulaştırılacak olan ID ve şifre ile bu eğitime giriş sağlanabilecektir.

Online Eğitimi Tamamlamak Zorunda Mıyım?

Online eğitimin tamamlanma zorunluluğu yoktur. Online Rekabet, eğitimi
tamamlasın ya da tamamlanması tüm öğrencilere açılacaktır. Ancak online rekabet değerlendirmesi eğitimlerin tamamını kapsadığından öğrencilerin daha iyi puan alabilmek için bu eğitimleri tamamlamaları tavsiye edilir.

Online Rekabet Kaç Dakkika Sürecek?

Online Rekabet 20 dakkika sürecektir.

Online Rekabette Kaç Soru Sorulacak?

Toplam 10 adet soru sorulacak.

Online Rekabet Bireysel Mi Çözülecek Takım Halinde Mi Çözülecek?

Online rekabet bireysel olarak çözülecektir. Başka birinden yardım aldığı tespit
edilen öğrenciler yarışmadan diskalifiye edilecektir.

Yarı Final Görevleri Bireysel Mi Yoksa Takım Halinde Mi Yapılacak?

Yarı final görevleri takım halinde çözülecektir. Başka birinden yardım aldığı tespit edilen öğrenciler yarışmadan diskalifiye edilecektir.

Yarışmaya Bireysel Katılabilir Miyim?

Yarışmaya bireysel olarak katılamazsınız. Yarışmaya katılmak için bir takım
arkadaşı ve bir mentöre ihtiyacınız vardır.

Takım Arkadaşımla Aynı Okuldan Olmak Zorunda Mıyız?

Takım arkadaşınızla aynı okuldan olmak zorunda değilsiniz. Farklı okullardan
arkadaşlarınızla birleşerek bir takım oluşturabilirsiniz.

Yarışmada Mentörüm Kim Olabilir?

Yarışmadaki mentörünüz öğretmeniniz, eğitim aldığınız kurstaki eğitmeninin veya velileriniz olabilir.

Ödüller Nelerdir?

• Birincilik Ödülü: 3D Yazıcı
  • Ikincilik Ödülü: Programlanabilir Drone
  • Üçüncülük Üdülü: Arduino Bluetooth Robot Araç Seti
  • Yaratıcı Çözüm Ödülü: Arduino Tasarım Beceri Seti
  • Online Rekabet’te İlk 10’a Giren Takımlara: Yarı Final Yarışma Paketi
  • Yarışmaya Katılan Herkese: Dijital Katılım Sertifikası
  • Finalistlerin Okul ve Öğretmenlere: Plaket, Öğrencilerine: Madalya
  • 1., 2. ve 3. Olan Takımlara: Kupa

Başvuru İçin:

Buraya Tıklayın

Ayrıntılı Bilgi İçin: