Scratch İle Arduino Serisi

Scratch’ın eğlenceli bloklarını kullanarak arduino kodlayabileceğinizi biliyor muydunuz?

Bir video serisi daha geliyor, bu konu altında scratch ve arduino ile alakalı tüm sorularınızı sorabilirsiniz.

4 Beğeni

Çok güzel seriler geliyor bakalım şu an aklıma pek fikir gelmese de seri diğer Arduino serisi gibi projelerle desteklenebilir :grinning_face_with_smiling_eyes:

2 Beğeni

Tabletime indirdim (mblock app: kare kodu kullanamadım. Direkt isminden yükledim) ama sadece “GoCOBlynk Arduino” seçeneği var. “Arduino uno” seçeneği yok.
Tablet usb girişim USB micro B. Nasıl bağlarım? Illa ki bilgisayarda mı yüklemem gerekiyor?
Yardımcı olabilirseniz ona göre “Çocuklar için Scratch ile Arduino Başlangıç Seti (Kitaplı)” setini satın alacağım.

MERHABALAR, BİZİM SCRATCH ARDUİNO SETİMİZDE SHIELD’IMIZ KOYU MAVİ RENTE ÇIKTI, VİDEOLARDA VE KİTAPÇIKTA KIRMIZI, YANLIŞLIK OLMA İHTİMALİ VAR MI?
VE VİDEODAKİ GİBİ EN BAŞTAKİ LED YAKMA İLE BAŞLADIK, FAKAT HER ŞEYİ TAM YAPMAMIZA RAĞMEN BİR TÜRLÜ LED YANMADI. SHİELD KAYNAKLI MI?

Blink yapmak için shielda gerek yokki. Direkt kodu yükleyin ve hangi ljn diyorsa ledj ona bağlayın