Servo güç besleme

İyi çalışmalar, projemde 6 tane servo kullanıyorum. Güç olarak nasıl beslemem gerekiyor? Shield ile kullanıp adaptör bağlıyorum fakat dengeizlikler oluyor. Tek tek çalışıyor tüm servolar. Batarya mı kullanmam lazım? Teşekkürler.

Merhaba,
Kullandığınız servo modeli ve adaptör amper değeri nedir? Eğer tutarsızlıklar varsa büyük ihtimal adaptörün akımı azdır. :slightly_smiling_face:

Servo sg90 kullanıyorum. Adaptör 3 tane var. Biri 12V 0.5A, biri 5V 0.7A, diğeri ise 7V 0.5A

Bir adet de 9V 1A varmış. Bunlar yetersiz mi? Kaç amperlik kullanmam gerekiyor 6 tane sg90 için?

Hatırladığım kadarıyla o servoların tanesi en fazla 500mah akım çekiyor. 6*500=3amper akım çekiyor. Eğer aklımdaki shieldse 5v 3A bir adaptör kullanmanız gerekiyor. Shield linkini atarmısınız ona göre adaptör önerisi yapacağım. :slightly_smiling_face:

Peki yüksek akımlı bir adaptör ile daha düşük akım çeken bir proje yaptığımda sorun yaşar mıyım? Mesela 3A lik bir adaptör ile tek bir tane sg90 kullansam sorun yaratır mı ?

Servo motor ihtiyacı kadar akım çekeceğinden sorun olmaz. :slightly_smiling_face:

O zaman ben 5V 5A lik bir adaptör alsam, sanırım çoğu işimi görürüm değil mi?

Tabi ki evet kullanabilirsiniz. Aşağıdaki ürünü alabilirsiniz. Size kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Teşekkür ederim. Evet dediğiniz gibi yaptım. Fakat bu seferde adaptörü bağlayınca bluethoothdan veri çekemiyorum. Motorlar sorunsuz çalışıyor. Fakat adaptörü çıkarınca serial ekranda bluetoothdan gelen verileri görüyorum. Ama adaptörü bağlayınca veri gelmiyor bluetoothdan. Bunun nedeni nedir acaba?