Tek extruderdan çok renkli baskı almak

Son zamanlarda ender3 v2 yazıcımda 2-3 renkli baskılar almak konusuna merak sardım.
Baskının başında bekleyip 4 gözle takip etmek gibi bir yöntem bir yana cura dilimleme yazılımı üzerinden ayarlamalar yapıp katmanları ayarlamaya çalışıyorum fakat başarı oranım çok düşük.

eklediğim fotoğraftaki ayarları kullanıyorum, filamenti değiştirme vakti geldikten bir süre sonra stepperları kapatmasına dair komut vermeme me rağmen stepperlar devredışı kalıyor ve bu yüzden z eksenindeki en ufak hareket baskının çöp olmasına yol açıyor. filamenti ne kadar düzgün yerleştirsem bile bu sefer geri çekme ayarlarından dolayı yeni katmana geçtiğinde bir süre ekstrüzyon problemi oluyor. (nozzle ın tıkalı olmadığından eminim)
tek extruderden çok renkli baskı alabilen arkadaşlar ayarlar konusunda yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ben kendi modellerimde dışarıdan gözükmeyen bir dönüşüm alanı çiziyorum ve duraklama ve tekrar başlama işini o alan içinde yapıyorum. Görünen yüzeye geldiğinde renk değişimi gerçekleşmiş oluyor. Hoş ben Ender kullanmıyorum. Aşağıdaki video yardımcı olacaktır. Ben o kopartılan parçaları içeride gözükmeyen alanda yapıyorum.

Video önerisi için teşekkürler ama internette bulduğum tüm videolarda eski cura sürümleri kullnıldığı için son sürümle uyuşmayan noktalar var örneğin yukarda yüklediğim fotoğrafta 3. satırda ki method kısmı gibi, method kısmında 4-5 farklı seçenek bulunmakta ve herbirininde farklı işlevleri var. Henüz net ayarlamaları sağlayabilmiş değilim deneme-yanılma yoluyla devam ediyorum