Tp 4056 ile 3 Pil şarjı?

Arkadaşlar merhaba daha öncede çok suru sormuştum ancak aklıma bir fikir geldi size danışmak istedim. Elimde 3 tane tp4056 ve 3 tane ion pil var ben bu pilleri seri bağlayıp ayrı ayrı şarj etmek istiyorum ancak sürekli pilleri sök tak yapmadan nasıl yaparım diye düşünürken tp 4056 ları seri veya paralel bağlamak aklıma geldi aşağıda şemaları vericem hangisi uygun olur söylerseniz çok sevinirim.

• Bu bana en mantıklı gelendi.
  • Burada ise girişler paralel çıkışlar seri böyle bir durumda ne olur bilgilendirirseniz çok sevinirim.

Bunlardan hariç birde girş ve çıkışı paralel olan var sizce hangisi ile olur veya olurmu yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Maalesef bu şekilde olmuyor :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Merhaba,
Aslında uzaktan bakınca mümkün gibi gözüküyor ama gerçekleşeceğini zannetmiyorum. Çünkü bu modüller genellikle PWM yani bir nevi AC çıkış veriyor. Yani paralel bağlayamazsın. Hadi onu da geçtim. Sağdaki eksiler birbirine bağlı yani paralel bağlı. Eksiler ortak. Ama modülün pil girişine bakarsak artı ve eksiler seri bağlamak isterken kısa devre yapmışsınız. Yani maalesef bu şekilde çalıştıramazsınız. Size önerim bir şarj cihazı almanız. Bu şarj cihazını öneriyorum. Her türlü pili şarj edebiliyor çok yönlü bir şarj cihazı. İyi günler dilerim. :smiley:

1 Beğeni

Tövbe estağfurullah, şu fotoğrafın güzelliğine bak. İnsan bu fotoğrafta hata bulamaz. :sweat_smile:

En iyisi, her pili ayrı bir hücreymiş gibi düşünüp ayrı ayrı kablo çıkartmayı ve bu kabloları ayrı ayrı bir şekilde hücrelerin OUT pinlerine bağlamayı ardından ise IN pinlerini paralel bir şekilde, pilleri şarj edebilecek akım ve gerilimi sağlayan bir modüle bağlamalı ve şarj işlemine bu şekilde devam etmelisiniz. :thinking:

1 Beğeni

Hocam rüzgar türbini ile şarj etmeye çalışıyorum uğraşım ondan yoksa upraşırmıyım :joy:

Teşekkür ederim hocam mecbur dediğiniz gibi yapıcam :joy:

1 Beğeni