Ucuz ptfe boru mu yoksa capricorn ptfe boru mu

ender 3 v2 kullanıyorum ,üzerinde gelen orj ptfe boru ilk ayın sonunda deforme oldu onun yerine ucuz bir ptfe boru taktım (40cm 10tl)oda 1.5 ayın sonunda deforme oldu.ucuz ptfe boru alıp 1.5 ayda bir boru ve nozzle mı değiştirmek mantıklı yoksa pahalı orj capricorn pfte boru(metresi 130tl ve üzeri) takmak mı daha mantıklı? orj capricorn pfte boru kullanan varsa abs ısılarına çıkmayan bir kullanıcı olarak deforme olması ne kadar sürer?( max 220 dereceye çıkıyorum)

Capricorn’un sıcaklık değerleri oldukça yüksek. Belirttiği değerleri ise sağlayabilecek bir maddeden yapılmış; fakat ucuz diye tabir ettiğimiz teflon borular 230-245 derece aralığına dayanabiliyorlar fakat kısa sürede içerisinde yumuşama ve deforme oluyor. Kısa süre içerisinde bozulmasın diye bu teflon boruları maalesef 210-220 derece gibi derecelerde kullanmak daha uygun geliyor.

Capricorn ise belirttiği sıcaklık değerlerini sağladığı için kullanılması en mantıklı teflon borulardan bir tanesi. Capricorn, 260 dereceye kadar kullanıma açık olduğunu söylüyor. Genelde 210 ve 220 gibi derecelerde kullanıldığı için uzun süre boyunca sizleri götürecektir. Ne kadar götürecek bilmiyorum fakat en az 1 sene diyebilirim. :upside_down_face:

1 Beğeni