WeMOS D1 Mini ESP Modülüne Nasıl Kod Yüklenir?

Merhaba.Konu başlığındaki modülden aldım ama elimde .ino uzantılı kodu bu modüle nasıl yüklerim bilmiyorum.Yardım ederseniz sevinirim.

Merhaba. İlk önce eğer kartınız ch340 usb çipi varsa bu driveri kurmanız gerekiyor
ch340 indirme= Klon Arduino UNO Sürücüleri Nasıl Yüklenir? (CH340 Çipli)
Sonra arduino ide’sini indirmeniz gerekiyor internette arduino download veya arduino ide nasıl indirilir yazarak indirebilirsiniz. İndirdikten sonra veya sizde ide daha önceden kuruluysa resimdeki talimatları uygulayın.

Aşağıdaki resmi gözüken esp by ESP8266 Communityi kurun ben daha önceden kurduğum için güncelle ve kaldır seçeneği bulunuyor.

Bu işlemleri yaptıktan sonra resimde görüldüğü gibi kartınız gözükecektir kartı seçtikten ve portu da seçtikten sonra kodunuzu yükleyebilirsiniz.

1 Beğeni

Öncelikle çok teşekkür ederim.Hepsini yaptım zaten ama port kısmı pasif.Ben cep telefonu kablosuyla bilgisayara bağladığım için olmadı galiba.Yani esp8266 için sanırım data micro usb kablosu lazımmış.Yanlış mı acaba bu varsayım?

Kablonuzun bilgisayara veri aktarabilmesi lazım evet. Bunuda telefonunuzu bilgisayara bağlayarak telefonu algılıyor mu algılamıyor mu diye kontrol edebilirsiniz.

Teşekkür ederim çok sağolun

1 Beğeni