Yeni Yıl ve Yeni Proje Önerileri?

Evet Yeni bir yıl ve yeni projeler geliştirmek için oldukça uzun bir süre bu başlık altında bu yıl uğraşmak istediğiniz veyahut geliştirmek istediğiniz projelerinizi veyahut fikir almak istediğiniz projelerinizi paylaşabilirmisiniz ? Hep beraber bunun üzerine düşünüp bir geliştirme fırsatı yaratalım.

Bu yılki ilk projem basit bir RF kontrol cihazı olucak :slight_smile: bu konuda yakında bir başlık açıp fikirlerinizi alıcağım :slight_smile:

Ozaman sıra şimdi sizde

2 Beğeni

İron man kaskı yapmayı düşünüyorum ilk olarak sesli komut için biraz araştırma yapmam gerekiyor sanırım sorularımı hemen buraya yazıp yardımcı olmaları çok hoş. :smiling_face_with_three_hearts:

2 Beğeni

Bu yıl reklam gibi olmasın ama ElectroHands kanalımı 1000 aboneye ulaştırmak istiyorum. Proje olarakta kendi serverimi kurup kendi sesli asistanımı yapmak istiyorum ve yaptığım devreleri biraz daha geliştirebilirsem ticari alanda da bu devreleri satabilmeyi planlıyorum.

2 Beğeni

yeniyılda esp8266 tabanlı akıllı lambam vibe ı geliştirmeye çalışıcam
vibe ın özellikleri:iki adet lambadan bir tanesine dokunduğunuzda öteki yanıyor
bu şekilde bir iletişim aracı

2 Beğeni

Benim bu sene için ilk projem bu topluluğu kendi kendini yönetebilen, özgürce kendine yön vererek büyüyebilen bir hale getirebilmek. Ve siz değerli insanlar sayesinde bunu çok yakında başarabileceğimize inanıyorum. :slight_smile:

2 Beğeni

Otonom araç yapmaya başlıyıcam inşallah opencv ye başladım yavaş yavaş ilerliyoruz bakalım aralardada çıtır projeler olur bence :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Benimde böyle bir projem vardı bana yazarsan yardımcı olabilirim :blush:

bu yıl double proje yapacağım birincisi çiçekle ilginebilecek robot ikincisi ets2 arduino dashboard yapacağım

Çiçeklerle ilgilenecek bir robot yerine toprak nem sensörü ve çiçekle suçlayacak bir sistem daha başarılı olucaktır :+1:

Ama güneş ışığına dönecek / dönmeyecek çiçeğin türüne göre

Uygulama ile ayarlanabilecek

Tabikide bunu sağlayabilirsiniz ışık ölçen ldr sensörler ile güneşin nerde olduğunu anlayıp çiçeğin altına koyduğunuz küçük bir servo motor ile o yöne döndürebilirsiniz :+1:

Tam da onu kastettim.

Saksının güneş ışığına dönmes kulağa müthiş geliyor. Acaba bitkinin gelişimini gözle görülür derecede etkiler mi? Keşke iki bitkiyi biri dönmeli biri dönmesiz test etme şansımız olsa. :slight_smile:

Edit: Gerçi iki bitki yetmez, birbirlerinin genetik kopyaları olmadıkları için sonuçlar çok hatalı çıkabilir. Bize herhalde onlarca test bitkisi gerekir bunun için.

Dalından kesip denerim mitoz bölünme

1 Beğeni

Bir iki senelik tam büyüme süresini de ekleyelim. Böyle bir şeyi youtube da izlemek isterdim. Bir kaç senelik timelapse şeklinde büyümeleri, yarısı cihazlı, yarısı cihazsız. :face_with_monocle:

Tolga Özuygur izle o adam yapıyor Full iron man zıhrı

1 Beğeni