Arduino ile ESP01 Kullanırken Hata Alınması

ESP01 ile Arduino kullanırken kütüphaneyi yüklediğimde hata alıyorum.
“…h kütüphanesi bulunamadı” Bu kütüphaneyi yüklediğimde başka bir kütüphane ve yine. Ama eğer bu library’yi nodemcu ile kullanmak istersem hata almıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Merhaba Necati

Muhtemelen kütüphaneyi eklemekle ilgili bir sorunumuz var.
Dilersen aşağıdaki linkteki makalemizi bir inceleyebilirsin mümkünse eski kütüphaneyi tamamen silmeni tavsiye ederim ( belgelerim klasöründede olabilir 2 farklı yerde oluşmuş olabilir)

Başarılar :slight_smile:

Ben de hâtâlı kurduğumu düşünmüştüm ama belki 5. kez kuruyorum. Bilgisayara format attım. Ama aynı ve söylediğim gibi nodemcu ile çalışıyor. Yine de yardımınız için teşekkür ediyorum :slight_smile:

ESP01 için farklı bir kütüphane olmadığına emin olduysanız kütüphane silip tekrar yükleyin eğer oda tekrar olmazsa IDE yi silip tekrar yükleyin fakat mağazadan değil sitesindeki .zip ile yüklerseniz olucağını tahmin ediyorum.

İnşallah sorununuza çözüm olmuşumdur başarılar.

Ne yazıkki hayır, Libraryleri Sildim kurdum, sitesinden indirdim, IDEyi yeniledim, format attım, firmware güncelledim ama aynı :confused:

Kodu atarsanız daha iyi yanıtlayabileceğiz :smiley:

Merhaba,
Bende 2 gün önce yüklemeyi denemiştim aynı hatayı aldım eski versiyonu kurarsanız büyük ihtimalle hata vermeyecektir. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face: