Arduino Leonardo pedal yapımı

İyi günler. İlge Bey’in videosundan etkilenerek böyle bir sistem yapmak istedim. Pedalların dişli sistemi yok ahşap parçalardan bir kol ve o kolun potansiyometreyi döndermesi yardımıyla yapıyorum. Leonardo ile firmware yükleyince pedalların birisi harika bir şekilde çalışıyor wheel config programından da takip ediyorum ancak öteki pedal çok çok az bir kuvvetle birden son kademeye ulaşıyor. Bunun bir çözümü var mıdır ?

taktığınız potansimoterleri kontrol etmenizi öneririm büyük ihtimal sorununuz potla

Potları aslında değiştirdim ancak yine sorun devam ediyor potansiyometrenin lehim bacaklarındaki deliklerden geçirdim öyle lehimledim ancak izlediğim videolarda direk bacağa lehimleniyordu. En kısa zamanda deneyeceğim teşekkürler

bir ölçü aletiniz varsa direnç kademesinde bakmanızı tavsiye ederim

Bugün yeni bir potansiyometre lehimledim. Sorunun çözümünü buldum potansiyometrelerin bağlantısından kaynaklanıyor özellikle sinyal bacağını oynattığımda bir potansiyometre oynayınca diğerine de basılmış gibi tepki veriyor. Elimde 3 tane daha potansiyometre var onları da deneyeceğim ancak anlamadığım nokta bu kadar ince bir lehim işi mi gerektiriyor yani benim yaptığım lehimde de bir sıkıntı göremedim ancak yinede hareket ettirince bozuluyor sistem.

Çözümü buldum yapamayanlar için de yararlı olur inşallah. Potansiyometrelerin lehimlerinin çok sıkı ve temiz olması gerekiyor. Pedalları ahşaptan yapmıştım ve çok sıkı oturması gerekiyor ancak pot bacakları sıkıştırmaması önemliymiş. Desteğiniz için teşekkür ederim.

1 Beğeni