Ardunio Araba Komutları Almıyor

Her şeyi bağladık,kodu yükledik, bluetoothla telefona da bağlandı fakat çalışmadı komutları almıyor sanırım.yardımcı olabilir misiniz

Daha iyi yardımcı olabilmemiz için kodu atar mısınız?

Bu linkte en aşağıdaki yerde

Motorları ayrı olarak test eder misiniz? ve Arduinoyu pc ye taktıktan sonra telefondan ileri geri vb. yaparken Arduino IDE nin sağ üst kısmında bulunan seri porttan bakarmısnız herhangi bir veri gözüküyor mu?

İnternette bluetoothun vcc pinini 5 V a takın diyorlardı fakat ben 5 V a taktığımda çalışmıyor v in 'e takınca çalışıyor bunla bi alakası olabilir mi

Kodu yüklerken stk500_recv() programmer is not responding ve bunun gibi bi sürü hata veriyor araçlardan programlayıcıyı atmel stk500 development yapınca kod başarıyla yükleniyor.

Merhabalar,
Kodu yüklerken tx ve rx pinine bağlı buetooth kartını çıkarmayı unutmayın.

Bazen kontrol tuşlarına bastığımızda cızırtı gibi bi ses geliyor ama çalışmıyor

Motorları test etmeyi bilmiyorum ama dediğinizi yaptım seri portta birşey çıkmadı

Farklı bir telefon ile dener misin? Bazı uygulamalar bazı telefonlar ile çalışmıyor.

Denedik 3 telefonla ama bağlanınca uygulama yanıt vermiyor hatası verip kapanıyor

Yetersiz güç olabilirmiki. Bu konuda pek bir çözüm yolu aklıma gelmedi. :thinking:

ben çocuklara mesafe sensörlü yapmıştım vaktiyle sorun yaşamadık hala kullanıyorlar :smiley:

Birde ekstra modül exra güce ihtiyaç duyar arduino üzerindeki voltaj Bluetooth modülünü düzgün beslemiyor olabilir ben 4 AA pül birde 5V 1a batarya takarak çalıştırdım 4 motor modul ve arduino epeybi güç ister

Zaten Motor sürücü 9 volt civarı istiyor. Bunu Arduinodan beslersen yetmeyebilir. Arduinoya ayrı motor sürücüye ayrı batarya koymanı öneririrm. Elinde 12V adaptör varsa onu bağla arduinoyuda usb den besle öyle dene eğer çalışırsa voltaj yetersiz olabilir.

Tamam teşekkürler haklıymışsınız 6 w pil takmışım bilmeden.

Rica ederim çalışıyorsa ne güzel. Bu arada 9v veya 12v bağlayacaksanız dikkat edin bağlantılara. Ben bir tane arduinoyu öyle yaktım :smiley: Ve eksileri birleştirmeyi unutma 9-12v adaptör veya pilden gelen ile arduinonun GND’si :slight_smile:

Ve sorun çözüldüyse cevaba ÇÖZÜLDÜ işaretini basarsanız sevinirim :slight_smile: İyi günler dilerim

Teşekkürler tekrardan:)

Rica ederim. Umduğunuz gibi çalışması dileğiyle :slight_smile:

1 Beğeni