Buildtak vs Cam tabla

Ender 3 V2 model yazıcımla pla dışında hammaddeleri de kullanmaya başladım abs yi basarken yapıştırıcı kullanmazsam her seferinde baskı tabladan kalkıyor buildtak kullanımının bir çözüm olabileceğini duydum fakat alıp almamakta kararsızım abs plastiğini buildtak ile basmak gerçekten daha mı avantajlı ?

Evet buildtaklar genel olarak daha iyi sonuç verirler fakat ender 3 v2 nin kendi tablasıda bu konuda gayet iyi biraz daha yüksek ısıda yavaş basarsanız yapışıcağını düşünüyorum ayrıca tabla ayarınıda iyice kontrol etmeyi unutmayın :grinning_face_with_smiling_eyes:

Not: ABS basılırken solumamaya çalışın :+1:

1 Beğeni

ABS ile cam+yapıştırıcı ile daha iyi performans alıyorum ben. Ama yine de enderin kendi tablası yeterli olacaktır. Gerekirse brim veya raft ayarını kullanın cura programında

1 Beğeni

Yapıştırıcıyı kimseye tavsiye etmem çok gereksiz bir kullanım benim kendi CR-10 mini yazıcımın yanında gelen cam vari tabla ile bile altı aynı gibi olan baskılar aıyorum yapıştırıcı sadece tablayı bozuyor. :+1:

1 Beğeni

camı kendim kestirdim hocam o yüzden kullanmam gerekiyor yapıştırıcıyı. Bunun dışında zaten bence de yapıştırıcı çok gereksiz ve sadece tablaya zarar veriyor

1 Beğeni

yapıştırıcıların zarar verdiğini bende kendi deneyimlerimle öğrendim ne yazık ki :smiley: biraz daha yazılım kısmından çözmeyi deneyeyim o zaman.

ilk katmanın genişliğini %120 olarak ve ibraz yavaş bastırırsanız hiçbir sıkıntı olmayacaktadır,
tabla ayarınıda düzgün yapmayı unutmayın tabi :smiley: