"camera_pins.h hatası"

Lot tabanlı akıllı güvenlik kamerasının kodunu derlerken"Arduino:1.8.12 (Windows 10), Kart:“ESP32 Dev Module, Disabled, Default 4MB with spiffs (1.2MB APP/1.5MB SPIFFS), 240MHz (WiFi/BT), QIO, 80MHz, 4MB (32Mb), 921600, None”

C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\esp32-camera-master içerisinde geçersiz kütüphane bulundu: no headers files (.h) found in C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\esp32-camera-master
GUVENLIK_KAMERASI_ROBOT_STAN:39:25: fatal error: camera_pins.h: No such file or directory

compilation terminated.

“WiFi.h” için birden fazla library bulundu
Kullanılıyor: C:\Users\hp\AppData\Local\Arduino15\packages\esp32\hardware\esp32\1.0.6\libraries\WiFi
Kullanılmıyor: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\WiFi
“SD.h” için birden fazla library bulundu
Kullanılıyor: C:\Users\hp\AppData\Local\Arduino15\packages\esp32\hardware\esp32\1.0.6\libraries\SD
Kullanılmıyor: C:\Program Files (x86)\Arduino\libraries\SD
exit status 1
camera_pins.h: No such file or directory

This report would have more information with
“Show verbose output during compilation”
option enabled in File -> Preferences." hatası vermekte ne yapabilirim?

Merhabalar,
Wifi.h ve SD.h kütüphanelerini birden fazla kere yüklemişsiniz herhangi birini silerseniz çözülecektir. Camera_pins.h kütüphanesini ise hiç yüklememişsiniz bunun için hata veriyor.

camera_pins.h kütüphanesini internette bulamadım ama, dosya> örnekler> ESP32>camera>camera web serer menüsü altında bu kütüphane mevcut Wifi.h ve SD.h kütüphaneleri birer defa yüklü başka isimle olabilir mi?

Wifi.h ve SD.h kütüphanelerini sildim ama camera_pins.h hatası devam ediyor şu anda kamera bağlantısı olmadığı için hatayı verebilir mi

Merhabalar,
Şu linkteki kodları kopyalayın. Arduino IDE’ye gelip yandaki ok işaretine tıklayın. Orada yeni sekme diyip sekmedin adını camera_pins.h yapın. Daha sonra o yeni açılan sekmeye kopyaladığınız kodu yapıştırın. İşlem bu kadar. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face: