Cr10 V2 hotend sıkıntısı

Merhaba,ürün yazdırdıktan sonra hotendin bu şekilde olduğunu gördük.Yazdırmadan önce böyle bir sorun yoktu.Sizce bu duruma ne sebep olmuş olabilir?

Merhaba,
Hotent sıcaklığının fazla ayarladığınızı düşünüyorum. Hangi filament ve hotent/tabla sıcaklıkları nelerdir :slightly_smiling_face: ?

Pla filament, nozzle sıcaklığı 205 tabla sıcaklığı 65 dereceye ayarlanmıştı.

Parça düzgün çıktımı? :grinning_face_with_smiling_eyes:

evet, üründe herhangi bir sıkıntı yok. :slightly_smiling_face:

Resim açısı çok uygun olmadığı için pek anlayamadım ama sanırım nozzle yeteri kadar sıkılmadığı için bi miktar plastik sızmış. Başka sebepleri de olabilir, örneğin bazı filamentlerde plastik normal bir şekilde eriyip akıyor ancak filamentin içindeki katkı maddeleri doğru miktarlarda eklenmediği için resimdeki gibi bir sıvı her yer sıkı olmasına rağmen sızabiliyor.

Cr10 v2’nin hotendi kaliteli bir hotend. Baskıda da sorun çıkmadığına göre bu şekilde kullanmanızda bir sakınca olacağını sanmam. Isıtıcı fişeğin kablolarının güvende olduğundan emin olun sadece.

Ayrıca temizlemek isterseniz metal uçlu nozzle temizlik fırçası alıp hotendi 240 dereceye ısıtarak temizleyebilirsiniz, büyük ölçüde temizlenecektir. Daha sonra ise bir “hotend çorabı” alıp hotende takabilirsiniz, böylece bir sızıntı olursa baskınıza akmaz