Ender 3 v2 3d printer siyah ekran

yeni 3d printer aldım, markası gördüğünüz gibi çok ender 3 v2 ama ürünü kurduktan sonra ekranı siyah şekilde kaldı çalıştırdım fakat yazıcı çalışmasına rağmen ekran gelmedi. robotistana yazdım mail olarak bana lates firmware adında bir rar gönderip bunu sd kartı formatlayıp içine yükleyin takın çalıştırın dediler denedim 1 saat de bekledim hiç bir değişiklik olmadı. eğer iade edilecekse bugün edeyim hafta sonunu beklemek istemiyorum. Lütfen yardımcı olur musunuz?

Ekranın fotoğrafını atarmısınız :grinning_face_with_smiling_eyes:

bu ekranın çalıştığı andaki fotoğrafı

yani açıklama gereği duydum fakat ekran hiç çalışmadı ışık felan yanmadı sadece siyah ekranda kaldı ilk açtığımda rastgele 1 2 kere bastım yazıcı sol ön tarafa geldi sanki tabla ayarı gibi sonrasında da bir şey olmadı .

Tamamdır şimdi firmware adındaki rar dosyasının içinde "screen folder " adındaki bir dosya olucak onun içindeki DWIM_SET dosyasını formatlanmış bir sd cardın içine atmanızı istiyorum ve sd card da başka bir şey olmasın ondan sonra ekranın kablosunu sökün ve arkasındaki 4 vidayı sökün ve içindeki küçük sd card okuyucusuna cardı yerleştirin ekranınızı tekrardan bağlayın ve makineye güç verin ondan sonra ortalama 2 dk bekledikten sonra tekrardan ekran bağlantısını söküp sd cardınızı alabilirsiniz :grinning_face_with_smiling_eyes:

hemen deniyorum ve sizi ardından bilgilendiriyoruuummm :slight_smile:

Tamamdır olmazsa başka bir çözüm yolu daha söyliyeceğim.

bu sd kart farklı mı olacak yoksa aynı anda sizin verdiğiniz anakarta takılı olacak mı ?

hayır ana karta bağlı bir sd card olmayacak kutunun içinden çıkanı formatlayıp kullanabilirsiniz.

malesef işe yaramadı yaklaşık 5 dk dır bekliyorum :frowning:

Ekran turuncu oldu mu? :grinning_face_with_smiling_eyes:

hayır hiç bir hayat belirtisi yok malesef sadece siyah ekran

O zaman komple yazılım güncellemesi yapacağız firmware.rar dosyasının içindeki dosyaları söylermisiniz bana

içinde sadece bunlar var

tamamdır ender 3 v2 marlin dosyasını bir sd cardı formatlayıp içine sadece o dosyayı atın sonu .bin ile biten dosyayı sonra normal öndeki sd card girişine takın sd cardı, gücü açıp ortalama 1 dk bekledikten sonra ekran gelecektir :smiley:

sd kartı ekrandan çıkardım biçimlendirdim ve içine sadece bin ile biten dosyayı attım direk cihaza takıp çalıştırdım ama hiç bir değişiklik yok malesef :frowning:

Buradaki adımları yaptınız değil mi?

evet burdaki adımları read me de gördüğüm için uyguladım önceden de malesef ekran açılmadı ilk önce sd kartı biçimlendirdim sonrasında merlin dosyasını atıp sd karı anakarta takıp yani cihaza çalıştırdım 1 saat bile bekledim fakat ekran gelmemişti yine gelmedi

Burada 14 ağustostaki dosyayı indirip aynı işlemleri uygularmısın ve bu sefer gücü kapatırken kabloyu da çek.

https://forums.creality3dofficial.com/download/ender-series/ender-3-v2/