Ender 3 v2 sağ arka kisim tabla yapişmiyor

HER BAKSIMDA BÖYLE HAVALANIYOR ARKASI VE YAMUK BASKI OLUŞUYOR. NEDENİ NEDİR ACABA ?

Merhabalar. İlk başta kullandığınız filamente göre tablanızın ve nozzle sıcaklığını doğru ayarladığınıza emin olun. Daha sonra tabla ayarını çok düzgün bir şekilde yapın. Genellikle bu tür şeyler tabla kalibrasyonundan kaynaklanıyor. Her şeyi düzgün yaptığınızdan eminseniz baskınızın tablaya yapışması için camsil kullanabilirsiniz. Ben her baskıdan önce camsil ile siliyorum. Çok güzel bir şekilde yapışma sağlanıyor. Ayrıetten forumda bunla ilgili bir kaç konu daha var. Onlarıda incelemenizi öneririm. Benim gözden kaçırdığım bir çözüm olabilir. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

merhabalar sizede. sıcaklığım filament üreticisinin belirttiği koşulda. camsil ile önerinizi başka konuda da görmüştüm denedim fakat olmadı o şekilde de. 25 kere tabla ayarı yaptım banamasın demiyor olmuyor…

Merhabalar,
Isı ayarlarınız nedir? :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

220 ilk katman nozzle
60 tabla sıcaklığı :pensive:

Filamentiniz hangi markaydı? :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Tinylab 3D 1.75 mm Kırmızı PLA Filament

Kullanıyorum ilk katman hariç 205 derecede kullanıyorum nozzle sıcaklığı. Ürün kullanalı 3. Günüm.

Tabla kalibrasyonu düzgün olduğuna inanıyorsanız tabla sıcaklığını artırın, ben bazı filamentlerde 80 derecede yapışma sağlayabiliyorum, bazıları 60 derecede sorunsuz yapışıyor. Ayrica prit de faydası oluyor ama baskıdan sonra priti temizlemesi zor oluyor.

SAÇ SPREYİ KULLANDIM ANCA ÖYLE YAPIŞIYOR. TABLA TEMİZLİĞİNİ GÜNDE 1 KERE YAPIYORUM. CAMI ÇIKARIP BEYAZ SABUNLA İYİCE SÜNGER YARDIMIYLA TEMİZLEYİP SONRA CAM SİL İLE TEMİZLEYİP KURUTUYORUM ANCA ÖYLE BİR YARAR GÖRDÜM… :face_with_head_bandage: