Esp 32 cam i̇le pan ti̇lt

Merhaba esp32 cam ve 1 adet servo (sg90) kullanarak bir ıp kamera yaptım. servo motor ve esp32 beslemek için güç kaynağı arayışındayım. mb102 kullanılabilir mi?

Merhabalar. Bu dediğiniz şeyler çok yüksek değerde akım çekmiyor. Yaklaşık 1055mA tüketiyor. MB102 bir voltaj regülatör devresi olduğunu unutmamak gerek. Yani regülatöre de 6.5-12V arası bir adaptör ile beslemeniz gerekiyor. Ayrıca bu regülatör 700mA’ya kadar akım verebiliyor. Servo motorun çok zorlanmayacak halde kullanırsanız bu durum sizi idare edebilir. Bence en iyisi normal bir step down regülatör almak. Hem bunların verebileceği gerilim ve akım miktarları daha geniş bir skalada geziyor.

1 Beğeni

Besleme olarak ne kullanabilirim peki step down regulatorde hem servo hem de esp32 beslemek mümkün mü. External olarak bir güç lazım adaptör kullanmayı düşünmüyorum.

Dediğim veya dediğiniz kartlardan birisini kullanacaksanız eğer ekstra olarak bir adaptör kullanmanız gerekmektedir. Eğer bundan kaçınmak istiyorsanız normal bir 5v 1500mA civarı bir adaptör işinizi görecektir. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni