ESP8266 - WS2812b

Merhaba,

Kendin Yap Yayıncı Lambası (Arduino) - YouTube videoda bulunan sistem gibi bir sistem yapmak istiyorum fakat farklı olarak yazılımı hazır olarak kullanıyorum ( WLED ) ve fazladan sisteme max9814 mikrofon modülü kurmak istiyorum. Bütün malzemeleri aldım ve başlangıç olarak 2m led üzerinden sistemi kurmak istiyorum. Yazılımı karta yükledim ama ledler yanmıyor. Ledlere 5V adaptör ile güç veriyorum ilk başta yanıyo gibi olup hemen sönüyor ve bi daha yanmıyor. Yazılımı yüklerken mi hata yaptım yoksa ledlerde mi bi sıkıntı var anlayamadım. Yardımcı olursanız çok sevinirim.

Merhabalar foruma hoş geldiniz. Kodda problem yok. Eğer arduino kodunda veya elektronik aksamda bir sorun olsaydı başlangıçta hiç ledler yanmazdı. Uygulama üzerinden eğer kontrol edemiyorsanız cihazınız internete bağlanamıyor demektir yani internet adını ve şifresini yanlış yazmış olabilirsiniz veya ESP8266 wifi modülünde sorun olabilir. En başta ESP8266 yazılımını aşağıdaki video sayesinde güncellemeyi deneyebilirsiniz.

Çok teşekkür ederim sıkıntı yazılımsal değilmiş. Ledleri aldığım yer lehimleri düzgün yapmamış ya da sonradan lehimlerde sıkıntı çıkmış. Ledleri kesip farklı bi yerden deneyince sistemi bağlayabildim ve kullanmaya başladım ama bu sefer de ESP8266’da sıkıntı çıktı bilgisayar tanımamaya başladı ve aşırı ısınmaya başladı. Onun da sebebini öğrendiğim zaman güncellemesini yapıcam.