Motordan gelen ses

Merhaba,

2023 yılında bir 3 boyutlu yazıcı satın aldım. Ancak, X motorundan cızırtı sesi gelmesi sebebiyle cihazı Robotistan teknik servisine göndermek zorunda kaldım. 14 iş günü içinde geri dönüş sağlandı ve arızanın giderildiği belirtildi. Ancak, cihaz teknik servisten geldiği gün kurulumu yaparken fark ettim ki fan arızalıymış ve değiştirilmiş. Bu değişimle birlikte motor sesi de gitmiş gibi görünüyordu. Fakat, bir süre sonra değişen fanın garip sesler çıkarmaya başladığını fark ettim. Soğuk havalarda sesin daha belirgin olduğunu ve yağlama ile sorunun geçici olarak çözüldüğünü tespit ettim.

Son bir haftadır tekrar baskı almaya başladım ve motor sesi yeniden ortaya çıktı. Teknik servise bir e-posta gönderdim ve cevaplarını bekliyorum. Ancak, bu sorunun kaynağı hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak istiyorum. Eğer bu konuda bir bilginiz varsa benimle paylaşırsanız çok sevinirim.

Ha bu arada makinam Ender Neo 3

Teşekkürler.

İyi günler. Hotend kafasında bulunan fan çevredeki ısı ve sürekli hava akışı nedeniyle zaman zaman bu tip ses çıkarması gayet normaldir. WD40 gibi bir ürün işinizi görecektir.

Anlamadım X motorundan gelen filamneti soğutan fandan kaynaklı mı wd40 ile ne yapmam lazım birde

ek olarak belirteyim bu fan değişti garantide geldiği gün fan düzgün dönmediği için yağlama yaptım Wd40 ile temizleyip yine mi yağlama yapayım

1 Beğeni