Park sensörü arduino bağlantısı

mevcut bir park sensörü arduino ya bağlanabilir mi? park sensörü algıladığında 3v tan biraz fazla akım gönderiyor işlemcisine. biz bu 3v u arduinoda nası kullanabiliriz? teşekkürler…

Nasıl bir park sensörü modelini söyler misiniz? :slightly_smiling_face:

standart araçlar için üretilmiş 4 sensörlü park sensöründen bahsediyorum.

Merhabalar
Peki bir fotoğrafını atar mısınız? :grinning_face_with_smiling_eyes:

beyaz-renk-park-sensoru-gozu-tek-goz-18mm-1kalite__1180050047363597
Sanırım bunu kastetmiş?

park sensörü komple sensörden bahsediyorum. anaparça 4 lü pin soketten lcd gösterge paneline 3v falan çıkış yapıyor. bu çıkışı bir şekilde arduino da işleyebilir miyiz?

Ekrana giden kısımdan bahsediyorsanız muhtemelen hayır çünkü o kodlamayı arduinoyla çözemezsiniz diye biliyorum @Huseyin_Avni detaylı bilgi verebilir

Fakat o sensörleri direkt arduinoya bağlamanın bir yolu olabilir, böylece arduinoyu kontrol cihazı olarak kullanıp(arabada kullanacağınızı varsayıyorum) kablo ile ön konsola gönderip i2c ekranla çıktı alabilirsiniz

Merhaba,
Bu sensörler Su Geçirmez HCSR-04 Mesafe sensörüne( JSN-SR04T) çok benziyor bunlardan olma şüphesindeyim. Bu sensörleri tek başına kullanamazsınız bir op-amp devresine ihtiyacınız olacaktır. Dediğim sensörün yanında bu geliyor ancak tekli satıldığını sanmıyorum. Sensörleri kontrolcü ünitesine takıp buzzer veya LCD çıkış pişnlerinden belki arduinodan okuma yapabilirsiniz ancak çalışabileceğinden emin değilim. Bana sorarsanız hiç uğraşmazdım HCSR-04 alırdım :sweat_smile:. Kolay gelsin.

Bu 3v’luk pili başka devrelere jumper kablo ve yan keski ile rahatlıkla ikinci veya üçüncü devreye iletebilirsin. Yapacakların çok basit. Anlatıyorum.
1- Yan keski ile barrel kablosunun()v veya 3v’luk piller için bir tür bağlantı aracı) ortalarında bir yerden yan keski ile kes.
2-Diğer devreyi bağladığın kabloyu o yan keski ile kestiğin yere sıkıca birbirine dola(Bağlayıp lehimlerse daha sıkı olur.)
3-Lehimlediğin yeri elektrik bandı ile sar(Güvenlik için)
4-İşte sana oldu iki devreye eşit güç dağıtmış olursun.
Bu kadar basit kolay gelsin.:wave:t2:

pardon, 3v luk pil ile ilgili bir paylaşımda bulunmadım ben!!! siz konuyu yanlış anladınız galiba…