Powerbank yapımı

Merhaba elimde şarj modülü ve 4 adet şarjlı kalem pil, 4 lü pil yuvası var. Bunlarla taşınabilir cep telefonu şarj cihazı yapmak istiyorum. Bu konuda yardımcı olumusunuz.

Merhabalar. Resimde görülen şarj cihazı li-on pillere göre tasarlanmışa benziyor. 4 pilin ikişer ikişer seri bağlayıp oluşan iki pili de paralel bağlayıp kullanabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Tabi bunun için powerbank modülü gerekli veya basit bir voltaj sabitleyici regülatör ile yani LM7805 kullanabilirsiniz. Tabi burada sizin ellinizdeki pilin telefonu şarj edebilecek kadar akım verebileceği muamma. Onun için li-on veya li-po pil kullanmanızı öneririm. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Elimde 2600 mAh toplam 8 adet şarj edilebilir pil, 1 adet power bank şarj devresi modülü, 2adet dörtlü pil yuvası 1adet ikili pil yuvası var. Bunları kullanarak taşınabilir şarj cihazı yapabilir miyim?

Eğer elektrik ve elektronik bilginiz yoksa GP’nin orijinal şarj aletini satın almanızı önereceğim. Bu şekilde sorun yaşayabilirsiniz…