REX Serisi Yeni Versiyonu Hakkında!

Merhabalar,

En yeni versiyon REX serisinin, GitHub sayfasını inceleyerek ürün hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

GitHub Sayfası İçin Tıklayınız.
Avantajları:

  • REX geliştirme kartı sayesinde kullanıcılar artık devre kurmaya harcayacağı zamanı programlamaya harcayarak daha yaratıcı kod satırları oluşturabilir.

REX 8 in 1 (V2) serisi Robotistan Ar-Ge ekibi tarafından geliştirilen yeni REX geliştirme kartı ile programlanmaktadır. ESP-32 altyapısını kullanan bu kart sayesinde robotun çevre donanım birimleri için gerekli olan bağlantılar tek bir kabloya indirgenerek devre kurulumunda karşılaşılan zorluklar ortadan kaldırılmıştır.

REX kartının üzerinde 8 in 1 robotlarının kurulumunu ve devre tasarımlarını daha rahat yapabilmek için 4’ er adet motor sürücü ve servo motor konnektörü, HC-SR04, çizgi izleyen (TCRT5000) ve MPU6050 sensörlerini bağlantılarını yapmak için 1’er adet bağlantı konnektörü, harici olarak devreye 12v bir pil bağlamak için bağlantı noktası ve karta entegre bir şekilde 1’er adet buzzer ve switch bulunmaktadır.

  • Artık robotların mekanik kurulumları daha kolay

REX 8in1 (V2), serisinde robotların kurulumu için gerekli olan parça sayısı ve vida sayısı minimuma indirgenerek robotların, mekanik kurulumu kolaylaştırılmıştır.

  • REX Robotları artık daha işlevsel

Robotların mekanik kurulumları kolaylaştırılırken işlevselliğe önem verilmiştir. REX robotları artık daha hassas görevleri rahatlıkla yerine getirebilecek seviyededir.

REX ROBOTLARI
armbot-1