Şarjlı Matkabın Pillerini Değiştirdim Fakat Sorunlu

Bosch Şarjlı Matkabım Var(14.4V) yedek aküsü bozuktu bu yüzden pillerini 18650 3.7v 1500mah’lık pillerle değiştirdim.(4 tane 3.7V). 14.4V yaptım yanındada Balance 4S batarya kontrol devresi kullandım. Herşey Tamam Bağladım Fakat Şöyle Bir Sorun Var, Çalıştırıyorum Az Dönüyor Duruyor. Fakat Yavaş Yavaş Hızlandırırsam Gayet Güçlü Bir Şekilde Çalışıyor. Ne Yapmalıyım?
Pil Kartım:

Merhaba,
Özellikle motorlu cihazlar ilk başlangıç hareketinde normal çektiği akımın kat ve kat daha fazlasını çeker. Piller bu akımı karşılayamadığı için kontrol kartı kendini korumaya alıp çalışmayı kesecektir. Yavaş yavaş motoru döndürmeye kalktığında haliyle daha az akım tüketecek ve sorunsuz bir şekilde çalışacaktır ancak matkap ile bir iş yaptığında motor zorlanacak ve yine kontrol kartı kendini korumaya alacaktır. Burada ya pillin gerekli akımı karşılayamıyor veya pillerin bu akımı karşılayabilmesine rağmen 4s BMS devresi bunu sınırlıyor. Aldığın BMS kartının, matkabın orijinal aküsünün ve kullandığın li-on pillin özeliklerini söyler misiniz? :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

BMS devresi ve pillerin düşük mahlı olması nedeniyle akım korumaya alıyor. Yavaş yavaş yapınca sorun olmuyor, böyle alıştık gayet hızlı dönüyor.