Solarx Güneş Takip Sistemi Kurulum-Kablolar

Merhaba, Solarx Güneş Takip Sistemi hediye olarak gelmişti. Şuan yapmaya çalışıyoruz ama LDR ile Sensor Shield v5.0 in bağlantısını sağlayamadık. Çünkü kutudan çıkan kabloların bir tarafı girintili, bir tarafı çıkıntılı. Hem LDR’lerde hem de kılavuza göre A0, A1, A2, A3’e bağlamamız gereken yerler de de çıkıntı var. Kablolar yanlış mı konulmuş acaba? her iki tarafı da girinti olacak kabloya ihtiyacımız olduğunu düşünüyorum şemaya göre. Yardımcı olursanız seviniriz. İlk defa bir arduino set yapıyoruz.

Ayrıca kutu üzerindeki kare kod çalışmadı. Kullanım kılavuzu ve sayfanızdaki video da hem bağlantıları yapmak hem de rehberlik etmesi açısından çok yetersiz. Tamamen bilen kişilere göre yapılmış. Bizim önerimiz daha detaylı özellikle kabloların bağlantısı ve kod kısmı için videolar çekilmesidir.

Şimdiden teşekkür eder,
Herkese iyi günler dileriz.

Diğer sorumuz da Güneş Panelinin arkasını hangi kablo ile nereye bağlayacağız konusu. Kılavuz da sadece Breadboard la ilişkisi gösteriliyor, videoda da lehim yaptım diyor anlatan kişi. Ama nasıl yapıldığı hangi kablonun ne tarafa lehimlenildiğini bilemiyoruz. Lehimimizde yok evde, çift taraflı bant kullanabilir miyiz?
Yine bu güneş panelini breadboarda bağlamak için uzun iki tarafı çıkıntılı kablo mu kullanmak lazım?
Teşekkürler yeniden.

Merhabalar. Jumperiniz uymuyorsa bredboarda devreyi yapabilirsiniz veya dişi(içeri göçük) kablo taraflarını kesip kabloları birbirine bağlayarak dişi-dişi jumper kablo yapabilirsiniz. Ayrıca bir an önce bir havya seti alıp lehim yapmayı öğrenmenizi şiddetle öneririm. Lehim yapmanın püf noktalarını öğrenmek istiyorsanız bu videoyu izlemenizi öneririm. Kolay gelsin.

1 Beğeni