USBASP ISP Arduino Programlama

Merhabalar,

Bu ürünü usbasp olarak almıştım fakat üzerinde usbisp yazıyor. Programlamaya ve elektroniğe pek hakim değilim sadece atmel kullanılan bir devrem var ona program yüklemeye çalışıyorum.

Ürün açıklamasını ve yorumları okudum. progisp programından hex kodların yüklenebileceği yazıyor fakat benim sorum, bu usb’yi kullanarak arduino ide’de burn bootloader işlemi ve kod yükleme için ne yapmam gerekiyor?

Selamlar. :raising_hand_man:t2:

Arduino as ISP & Bootloader Yükleme (Anında Çalışan ARDUİNO) #7 - YouTube adresindeki ve How To - Burn a custom bootloader to your Arduino - YouTube adresindeki videoya bakmanızı tavsiye ederim.

Yine bir sorunuz olursa buradan yazabilirsiniz.

Merhaba,

Bu yöntemler çalışmadığı için usbasp edinmek istemiştim.

https://prnt.sc/z4ui6p

Konuda belirttiğim satın aldığım ürün usbasp olarak görünmüyor windowsta. Farklı bir usbasp edindim. Onda da cevabınızda gönderdiğiniz videodaki yönergeleri izlediğimde şu şekilde bağlantı kuramıyor sanırım:

https://prnt.sc/z4uk9g

Aynı hatayı 1 hafta önce yaşadım.
Sorun Neden Oluyor?
Sorununuz muhtemelen temassızlıkla ilgili, Atmega veya diğer entegreler breadboard üzerinde temassızlık yapabilmektedir.
Nasıl Çözerim?
Lehimleme beceriniz iyiyse 28 dip dişi soket, kristal, 10K direnç, 2x 22pf kondansatörleri delikli plaket üzerine lehimleyin, gerekli pinleri çıkarın(13, 12, 11, 10, 5Vdc, GND) bu pinleri arduino veya diğer isp cihazınıza bağlayın. Arduino kullanırsanız içine ArduinoISP yazılımını atın. Umarım sorununuz çözülür