YARDIM Cr6 SE Tabla ve eksen ayarı

Cr6 se 3 d yazıcıya sahibim eksen ayarlarını ve tabla ayarlarını nasıl yapmam gerekiyor tablam oynuyor ve nozzle y ekseninde ileri geri giderken tablaya sürtüyor ne yapmam gerekiyor

Merhabalar. Birden fazla sorunu olabilir. Rica etsem kayış kısmını, tabla altını sallayarak vb. videoya çekip atabilme şansınız var mıdır?

Oldu mu bilmiyorum hocam fakat olmadıysa tekrardan atayım

Kutudan çıkan ingiliz anahtarına benzer bir şey var tam olarak ismini hatırlamıyorum. Onu kullanarak resimde işaretlediğim somonları hafif sıkarak ayar yapabilirsiniz. Çok sıkarsanız tabla zor hareket eder. Eğer iyi sıkmazsanız videodaki gibi tabla sallanır. Her iki somonuda aynı sıkılıkta sıkmayı özen göstermeye çalışın. Hafif hafif sıkın ve tablayı el yoramıyla salamaya çalışın. Tabla kendini tutsun yeter aksi halde tabla zor hareket eder. Aynı şeyler kayış gerginliği için de geçerli.
image

Y eksenindeki yamukluğu nasıl halledebilirim acaba birde o sorun kalıyor geriye hocam

Y eksenindeki sorunu da tam anlayamadım açıkçası. Onu da videoyla açığa ulaştırabilirseniz çok sevinirim. Ayrıca gönderdiğiniz videoları daha sonradan youtubeden silmeyin ki yıllar sonra bu konuya bakan arkadaşlar da bakabilsin.

https://youtu.be/LWd7D7503rU Son durum bu şekilde hocam baskı almaya çalıştığımda ise tablaya yapışmıyor orjinal tablada ayrıca bir sıkıntı var sanıyorum cam tabla veyahut manyetik tablayı nereden temin edebilirim acaba bilginiz var mıdır acaba

Bu yamukluğu gidermeniz gayet basit. Her baskıdan önce tabla ayarı yapmanız gerek. İnternetten araştırarak nasıl ayarlanacağını öğrenebilirsiniz. Ama dikkatli olun sizin tablanız çok yamuk eğer tek vidayı aniden çevirirseniz tabla kırılabilir/yamulabilir. Yamuk kalan kısımdaki çarkları yavaş yavaş sırasıyla gevşetin veya sıkın.
Tabla yapışmama problemi de tekrardan tabla kalibrasyonu olmadığından kaynaklanıyor.
Şuan ki tablanız gördüğüm kadarıyla zaten cam tabla.