Yardımcı Olabilecek Kitaplar

Merhabalar,
Bu konuyu açma sebebim elektrik, elektronik, yazılım farketmez elinizde bulunan başkasına yardımcı olabileceğini düşündüğünüz kitapları bu konu altında paylaşmanızı istemem. Paylaşacağınız kitaplar TELİFSİZ olmak şartıyla başkasına ait olmayan MEB’in paylaştığı veya ücretsiz olarak internette bulunabilen kitapları atmanızı rica ederim. Kitaplarını paylaşan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Linkteki Kitapların Konusu-İsimleri;
Analog Elektronik, Dijital Elektronik, Dijital Koruma ve Sinyal, Elektrik Elektronik Müh. Giriş, Elektrik Gücü Devrelerin Dizaynı, Elektrik Müh. Temelleri, Elektrik Müh. ve Etik, Elektrik Müh. Giriş, Elektrik Tahrik Sistemleri Elektromanyetik Alanlara Giriş, Elektromekanik Enerji Dönüşümü, Elektronik, Endüstriyel Hidrolik, End. Hava Kirliliği, End. Yağlama, Enerji Verimine Giriş, Güç Elektronik Devreleri, Katı Hal Elektroniği, Lineer Elektronik, Lineer Sistem Analizi, Mikroişlemci Sistemleri, Modeleme ve Simülsayon, Sayısal Devreler, Anahtarlama Elemanları, Analog Devre Elemanları, Arıza Analiz Yöntemi ve Arıza Giderme, Endüstriyel Otomasyon Teklonoji Alanı, İşlemsel Yükselteçler, Opamp Devreleri, Sensörler ve Transduserler, Temel Elektirik Elektrpnik Atölyesi, Temel Mantık Devreleri

Burdaki linkten elimde olan İngilizce - Türkçe kitapları indirebilirsiniz;
https://drive.google.com/file/d/1EpmV5NSsIophGWV9p52R8W6QKUgjz9gY/view?usp=sharing
İyi Okumalar :blush:

3 Beğeni

Evet @mazix in de dediği gibi bir liste olsa daha iyi olur😄

2 Beğeni

Kendi kitabımı da paylaşayım. Bu kitabın ikinci versiyonunun yarısına gelmiştim fakat bırakmak gibi bir karara vardım. İki senelik emek şu anlık çöp oldu. Ama içerisindeki bilgileri ara ara kendi bloglarımda paylaşacağım. :upside_down_face:

Kitap linki için;
Temel Arduino Eğitimi - Resul Tüzen

https://www.resultuzen.com.tr/projects/book.html

3 Beğeni