Yeni Proje Dokunmatik Lamba

Merhabalar ben bi proje hakkında yardım almak istiyordum bir tane kore dizisinde elektrikçiyle beraber dokunmatik lamba yaptılar 2 tane kalp şeklinde lamba birisine dokununca diğeride yanıyordu acaba böyle bir proje yapılabilir mi fikrinizi paylaşırsanız çok sevinirim

Merhabalar,
Çok güzel bir proje fakat lambanın her tarafına değil de sadece bir butona ve ya belirli küçük bir bölgesine dokunularak yapılabilir. :smiley:

Öncelikle teşekkür ederim güzel düşüncelerin için peki yapım aşaması nasıl olucak gerekli malzemeler neler

Benim bildiğim bir devre var ama alkış devresi olarak geçiyor YouTube kanalında zafer yıldız abimiz var onun videolarına bak baya istediğin derecede bilgi toplarsın

Çok teşekkür ederim peki telefonla kontrol edebiliceğim bi ampul devresi var mı bildiğiniz

Merhaba,
Evet bu mümkün. Sensör olarak bu sensörü kullanırsınız. Bir arduino da kullanarak bu işlemi yaparsınız. Ancak ikisinin de yanmasını istiyorsanız bunlar birbiriyle haberleşmeli. Bu haberleşme sistemini de NR24L01, Bluetooth(HC-05), 433mHz tek kanal haberleşme modülü gibi modüller kullanabilirsiniz.
@Fatiher Telefonla kontrol edebileceğiniz bir devreden bahsetmişsiniz. Bunu bluetooth veya internet ile gerçekleştirebilirsiniz.
Bluetooth ile yapmak istiyorsanız bu videoyu, internetten Blynk üzerinden yapmak istiyorsanız bu videoyu izlemenizi öneririm. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face: