0,20-0,50 volt 5v yükseltici

elimde aşırı düşük voltaja sahip bir cihaz var ve 0,50 ila 0,20 volt arasında bana gerilim sağlıyor. bunu 5 volta nasıl getirebilirim? robotistan daki yükseltici devrelere baktım ancak hangisi uygun olur bilemiyorum. yardımcı olabilirmisiniz?

Kaç amper? Amper yüksekse bile bir devre ile Max LED yakarsınız.

Devreyi 2 amper ile besliyorum ancak aktif kullanılan akım miktarını soruyorsanız şuanda ölçemiyorum. Amacım zaten led yakmak. Ancak arduino kontollü bir led yakacağım. Yani yükseltici devreler ile alacağım 5v (alacağıma emin değilim) arduino, led ve bir bluethoot modülü besleyecek. yani planlarım o yönde. pek ihtimal vermesem de elimdeki tek umut şuanda malesef bu. tabiki başka bir fikriniz varsa açığım. bahsi geçen cihaz bir kablosuz elektirik aktarım kiti. alıcı bobindeki voltajı artırmam gerekiyor.(kit hazır bir kit ancak istediğim verimi vermiyor)

Maalesef 0.20 volt ile hiç bir şey yapılmaz. Bir de 0.20 v veren devre ne?

bahsettiğim gibi kablosuz elektirk iletim kiti.

tam olarak bu ürün.

Bu sadece 5 voltta çalışır. 0.20 de hiç bir şey
Çalıştırmazsiniz

5 voltta çalışacağını biliyorum benim demek istediğim durum, alıcı bobinime 5 volt aktaramadığım. aradaki boşluğu ne kadar azaltsam da 5v alamıyorum alıcı bobinimde. ben bu devreyi 0,20v ile çalıştırmayacağım. bu devrenin bana verdiği voltaj ile arduino ve ledimi çalıştıracağım. yani sorun bu devredeki alıcı bobinin 0.20v çıkış vermesi. benim buradan aldığım voltajı yükseltmem gerekiyor. arasındaki mesafe açıldıkça aktarım oranının da düştüğünü biliyorum ancak yakın bir mesafede tutmama rağmen 0.20v okuyorum.

Bobinlerin üstünde herhangi bir plastik veya jelatin var mı? Yoksa modülünüz bozuk olabilir

yaptığım ölçümler sonucu modülümün bozuk olduğunu tespit ettim ve robotistan daki şu modülü temin ettim.

elime geçen bu modül ile,

Arduino Nano Klon - Uygun Fiyata Satın Al - (USB Chip CH340)
HC06 Bluetooth-Serial Modül Kartı Satın Al | Robotistan
WS2812 NeoPixel 24′lü Halka Satın Al | Robotistan
bu cihazların üçünü de çalıştırmak istiyordum ancak istediğim gibi olmadı. modül sadece arduino ya enerji verdi. ne yapmalıyım? hesabıma göre aşağı yukarı 100-150 ma civarında bir enerji ihtiyacım olacağını düşünüyordum. cihazın 500 ma değerinde olduğunu bilerek satın aldım. ancak şu anda projemi çalıştıramıyorum.

Merhaba. Sadace Arduino mu calışıyor? Ve 24lu halka hangi renkte yanıyor? Eğer tek renkse çalıştırmalı. Ama beyaz yapiyorsa çalıştırmazsiniz. Çünkü tek LED 20MA çeker 20x24= 480 MA yapar. Bir de Arduino da kullandığınız kodda NUM_LEDS diye bir kod olmalı. O kaç tane ledin yanacğını belirler. Bu kodu 24 ten 10 veya 15 çekin. Eğer bu şekilde çalışırsa amper yetersiz geliyordur