10mm Led Modülü Kaç Volt ile Çalışıyor

Modüle 5v verdiğimde
Kırmızı 15ma
Mavi 7ma
Yeşil 3ma

12 volt verdiğimde
Kırmızı 50ma
Mavi 25ma
Yeşil 10

5 volt verdiğimde sanki led tam performansını veremiyor ama 12 volt verdiğimde gayet iyi aydınlatıyor.

Kaç volt vermem gerekiyor?

Merhaba,
Dediğiniz modül aynı zamanda arduino modülü olduğu için 5V vermeniz gerekiyor. 12V vermenizi önermiyorum. İyi günler dilerim. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Çektiği akım az olduğu için sorma ihtiyacı duydum. Konuyla alakalı değil ama adaptörden çıkan 5.3 voltla arduinoyu 5v pininden beslesem sorun olur mu?

Adaptör derken normal telefon adaptörlerinden bahsediyorsanız usb girişinden besleyebilirsiniz. Barel jacka bağlarsanız çalışmaz çünkü üstünde olan 7805 ve1117 voltaj regülatörleri 7-12V arası çalışıyor.

1 Beğeni

Evet 5 voltluk telefon adaptörünü linkini verdiğim dönüştürücü ile arduinonun 5v pinine bağlıcam.
Mikro Usb Dip Dönüştürücü Satın Al | Robotistan.com.
Ama adaptör tam 5 volt vermiyor. 5.3 volt veriyor. O yüzden sormak istedim.

O kadar küçük voltaj oynamaları her adaptörde vardır. Örneğin 19 voltluk bir adaptör 20v verebilir. Şöyle bir şey de var sizin multimetre ne kadar doğru ölçüyor? Ya da gerçek 1 voltu hangi gösterge gösteriyor? Manavda aldığım tartıda görülen 1 kilo domatez gerçekten 1 kilo mu? Kısacası bu konulara çokta takmamak gerekiyor küçük voltaj oynamaları her yerde vardır. :blush:

1 Beğeni

Bir videoda adam adaptörün voltajını ölçüyordu oda 5.3 volt gösteriyordu ya ikimizinkide yanlış yada gerçekten 5.3 volt :slight_smile:

1 Beğeni