315mhz Kumanda ve Alıcı Seti Çalışmıyor

Alıcıya yakınken kumandaya basılı tuttuğumda alıcıya bağladığım röle açık kalıyor ama biraz uzaklaştığımda röle sürekli açılıp kapanıyor. Alıcıdaki sarı telde biraz yamukluk var ama sitede ona dokunmayın dediği için bir şey yapmadım. 17.2 ve 23.8 cm lik montaj kablosundan yaptığım antenlerle test ettim, antensizde test ettim ama hala sorun devam ediyor.

Link atmayı unutmuşum :slight_smile:

Merhabalar. Açıkçası bu ürünü hiç kullanmadım. Ancak tahminimce bu durum normaldir. Çünkü RF dalgaları yapısı gereği uzaktan ve özellikle hareket halindeyken havadaki parazit yüzünden veri iletişimi çok kısa sürede olsa bazen aksaklığa uğrayabilir. Bilmem hiç kullandınız mı ancak aynı durum NRF modülleri için de geçerlidir. Çok kısa süre de olsa bazen kesintiler oluşabiliyor. Dediğiniz uzaklığa gidip kumandaya normal bir şekilde bastığınızda nasıl bir tepki oluyor?

1 Beğeni

Dediğim mesafe 1 metre bile değil. 10 20cm yakinlıktan basılı tutunca röle açık kalıyor. Kumandaya basıp çekince sinyal gitmiyor en az yarım saniye basılı tutunca gidiyor yakın veya uzak fark etmeksizin. Transistör yerine mosfetle yapmayı denedim. Alıcı sinyal aldığında 5 volt çıkış veriyor ama keşke öyle kalsa, sinyal almadığında gnd oluyor buda mosfeti geri kapatıyor.