3D Yazıcı Ekstrüzisyon Sorunu

Arkadaşlar selamlar,Sorunum şöyle tabla ayarım vs her şey ayarlı ama baskılarımda hem aralıklar oluyor.Aralıklar oluyor ve baskı gofret gidi dağılıyor.Sorunu bir türlü çözemedim.Hottendi geçen gün temizledim.Nozzle yeni taktım.Isıtıp test yaptığımda filament akıyor.Ama baskıda böyle oluyor.Lütfen yardımcı olun artık düzgün baskı almak istiyorum.

Muhtemelen sorun extruderindedir. Cihazin ve extruderin markasini yazsan daha iyi olur.
Olaki bmg extruderin varsa, step ayarlarini kontrol et.

1 Beğeni

ender3 v2 kullanıyorum üzerindeki orjinal değiştirmedim

Hocam bendede ender 3 v2 var. Dislisinin ustundeki vida asindi sıkmaktan. Disli bosa donuyor hep. Bosa donunce gerekli filamenti itemiyor. Printerin orjinali sadece hotend kaldi. Geri kalan hersey degistirdim. En son cr touch (bl touch) aldim.
Bmg extruder tavsiye edebilirim. Forumda eskiden 3-5 yanit geliyordu. Artik oda yok. Patlak forum senin anlayacagin. Bgm extruder alirsan step ayarlarini. Degistireceksin onun icin yazilim guncelleyeceksin orjinalinde yazilim yok. Git hub da jyers var youtubeden bulursun. Yavas yavas ogretiyor meret :slight_smile: kolay gelsin

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim.Dediğiniz gibi konuyu açtım kaç gün geçti anca bir cevap alabildim.Bmg exrruder i alıcam.Daha kalitelisi varmıdır acaba yoksa bu yeterlimidir

Benim aldigim. Bmg extruderin orjinalleri pahalli zaten. Piyasadakiler klon, yan sanayi diyebiliriz. Bence yeterli baslangic icin. Ben cok memnunum.
Robolink marketide severim maillere hep donus yaparlar. İlgilendikleri icin link verdim. Ortak degilim :grinning:

Bmg ninde twotree, bigtree vs. Vs. Farkli altmarka uretimleri mevcut. Yuksridaki linklerdende upgrate vs. Halledebilirsin.

Unutma bmg de step/mm ayari (extruder kalinrasyonu) arttirman lazim. Orjinal yazilim 186 ya kadar cikar. Yazilimi degistirirsen kolayca degistirebilirsin. Benimki 415, bir fikir versin. Flament olcerek yapiliyor.

Ben orjinal yazilim izerinden arttirmaya calistim. O is cok uzun hic bulasma derim. Genede sen bilirsin…

Githubdaki yazilim tabla kalibrasyonunu da kolaylastirir.

Gerisi sende kolay gelsin…

1 Beğeni

Çok teşekkür ederim.Bende tüm alışverişlerimde genellikle robolinki kullanıyom güzel site.Ürünü aldığımda kurarken takılırsam yine yardım isterim :slight_smile: tekrardan çok teşekkür ederim