3D Yazıcı Toplamak Yada Hazır Almak Hakında Yardımcı Olur Musunuz?

merhabalar ben 3d toplamak istiyorum mantıklımı dezavantajları nedir yada hazır olanlar daha mı iyi ilk yazıcım olacak ama güzel baskı kalitesi olsun istiyorum teşekürler

Aslında bu imkanlarınıza bağlı. İyi bütçeniz varsa ve pek elektronik, mekanik biliginiz yoksa hazır bir yazıcı almanızı tavsiye ederim. Fakat kendiniz toplamak isterseniz daha iyi bir fiyata gelebilir. Fakat bildiğim kadarıyla bu toplama 3d yazıcıların pakedi içinde kasası gelmiyor. Yani toplamak isterseniz muhtemelen kasayı kendiniz hazırlamanız gerek. Kalite hakkında pek birşey bilmiyorum, ama yeni olduğunuz için çok bir fark yaratacağını da düşünmüyorum. Bende kendim toplamak veya almak istiyorum fakat malzemeler çok maliyetli :confused: Genelde bu yazıcıyı çok övüyorlar öneririm:Creality Geliştirilmiş Ender 3 V2 3D Yazıcı Satın Al | Robotistan

Merhabalar ,
Necati beyin de dediği gibi bu size bağlı ilk yazıcınızsa ben hazır almanızı öneririm bütçeye göre çok iyi yazıcılar alınabilir fakat elektronik ve mekanik biliginiz gayet yerinde ise isterseniz toplayada bilirisiniz. Bütçeniz nedir acaba?

şuan bi bütcem yok az az biriktiriyorum ama ne alacağıma daha karak vermedim

bu yazıcıyı biliyorum ama pahalı 1000 tl altı bütçem var o yüzden toplarım ama nasıl olur bilmem yada hobi amaçlı 3d kalem alırım bide sesiz olması lazım odamda olacak

Şu sıralarda satın almak daha mantıklı bir karar olacaktır. Sadece maliyet değil, malzeme temini konusunda da çok sıkıntılar yaşanabiliyor bu aralar.

1000 TL bütçe biraz düşük açıkçası, bütçenizi 1500-1600 tl’ye çıkarabilirseniz ender 3 pro alabilirsiniz. Facebook gruplarında bu fiyatlara bulabiliyorsunuz. Gayet başarılı bir model.

Ancak ender 3 pro sesli çalışan bir makine, @NecatiYURTSEVER 'in linkini bıraktığı V2 modelini almanızı öneririm şahsen. Oldukça başarılı bir cihaz.

V2 modeli motor sesleri açısından sessiz ancak fanları biraz gürültülü. Bu bütçe ile maalesef sessiz bir makine alabilmeniz mümkün değil. Eğer 3D kalem işinizi görecek ise kaliteli bir 3D kalem alın bence. 3D kalemi hobi amaçlı kullanın, bir iki yıl sonra da piyasa sakinleştiği zaman kendiniz bir yazıcı toplayın.

haklısınız ama toplamak ile bi arastırma y
apacağım

1 Beğeni

Allah rızası için Ender 3 Pro, Ender 3 V2 veya CR-6 SE alın, o kadar diyorum. :upside_down_face:

Bu süreç gerçekten sancılı ve ızdırap verici olabilir. Hatta size bir hikaye arşivi atacağım, çoğu yeri kendi tasarımım olan bir yazıcı ve bir kaç hatası var. Henüz bakamadım ama 5-6 yıldır 3B yazıcılar ile uğraşmış ve 3B yazıcı kurulumu, özel tasarım 3B yapımı, 3B yazıcı restorasyonu gibi işlemlere de bulaşmış bir insan olarak tavsiyemdir.

Yaptığım ve paylaştığım 3B yazıcıya şuradan ulaşabilirsiniz. Sayfaya ulaştıktan sonra Anet AM8 adlı hikaye arşivine bakabilirsiniz. 3B yazıcıyla alakalı her türlü sorunuzu sorabilirsiniz, en iyi ve saf niyetlerle size iyi ve kötü şeylerinden bahsedeceğim. :upside_down_face:

Bu arada, amaçlar ile araçları karıştırmamak lazım.

1 Beğeni

baktım ve anet am8 baya sesli odamda olucak peki fiyatı nedir bide tüm yazıcılarıböyle toplama yapılıyormu

Yazıcı almaktan önce. 3 boyutlu katı modelleme yapıp yapamayacağın daha önemli.

Fushion katı modelleme derslerini ilk önce bir bak. Yapamıyor isen hiç bulaşma. https://www.youtube.com/watch?v=whG6UViyYC8&list=PL6LZsmCI3cyBWlLTHuKvucd95NfqovyZN

İkinci bir şeyde belli aralıklarla kalibrasyon ayarları gibi ayarlar yapman gerekiyor. https://www.youtube.com/watch?v=0hAq8RVc14s

Filament değişimlerinde extruder ve x,y,z kalibrasyonu yapman gerekiyor.
https://www.youtube.com/watch?v=_rUKT8HAVfI
https://www.youtube.com/watch?v=2vWH3XJYpG0

Açıkçası bunlar sana zor geliyor ben verecem yazıcıya o çıkartacak düşüncesinde isen hiç alma. Bunlar zor gelmiyor isen ihtiyacında var ise mutlaka al.

Almaya karar verdi isen filament olarak PLA ile başlamanı tavsiye ederim. ABS filamentten uzakdur. 1000 TL bütçe ile sahibinden de ikinci el yazıcılar bulunmakta onlardan birini alabilirsin.

İkinci el malzemeler ile birlikte en fazla 1000₺’ye halledersiniz. Tabii 2000-3000₺’ye de kaliteli bir şey toplayabilirsiniz.

1000₺’lik olan yazıcının âkıbeti için bir şey diyemiyorum. :upside_down_face:

Suan vazgectim 3d kalem alicam para biriktirp adam gibi bi yazici alicam bunlari ogrenirsem yaparim elim yatkindir

1 Beğeni

3d kalem almayı önermiyorum çünkü pek güzel şeyler yapılabileceğini zannetmiyorum. El beceriniz iyiyse yine bir şeyler basarsınız ancak çokta detaylı olmaz. O kalemler genellikle daha küçük yaştaki çocukların biraz haşır neşir olması için kullanılıyor. Belki idaretten kullanabilirsiniz onu bilemem ancak biraz zamanla para biriktirip ender 3 v2 almanız çok daha yararlı olacaktır.

https://m.youtube.com/watch?v=H2-apsiejSU bi izle bwnce dediğin yazici almak mantikli

Evet videodaki gibi şeyler de yapılabiliyor 3d kalem ile. Ancak o videodaki şeyleri yapan kişiler uzun zaman boyunca bunlarla uğraşmış kişiler, sanatçılar. Yani videodaki gibi bir modeli yapmak için birden fazla kez deneme yapmanız gerekebilir. Elinizin kaleme iyice alışmış olması gerekiyor.

3D yazıcı ve 3D kalemi karşılaştırmak pek doğru değil bence, ikisinin de farklı standartları var sonuçta. Ben de şahsi olarak 3d yazıcı tercih ederim tabii ki ancak dediğiniz gibi bütçeniz yeterli değil ise (ender 3 vb. bir yazıcı alamıyor veya stabil bir yazıcı yapabilecek kadar değilse bütçeniz) 3d kalem hobi olarak işinizi görür.
Tabii ki 3D kalem alacak iseniz de kaliteli bir kalem almanızda fayda var.

Butcem olsa tabi 3d yazici alirim alacgim kalemde ucuz olmayack

1 Beğeni