4000 TL altı 3D yazıcı önerisi

Bu başlığı forumda gezindiğimizde birden çok kez görmemiz mümkün lakin 2021 yılına girmiş olmamız ve 3D yazıcı teknolojisinin günden güne çok hızlı gelişmesinden dolayı sizlerden bir ricam olacak. Şu an 10 gündür elimde Ender 3 V2 var ürün muazzam çok memnunum ama 3D yazıcıların çok eğlenceli olduğunu fark etmem ve biraz daha para bulmamdan dolayı yükseltmek istiyorum. 4000 TL’yi çok geçmeyen bir yazıcı arıyorum önerilerinizi benimle ve bu konuda tavsiye arayan arkadaşlar için paylaşırsanız çok sevinirim.

Merhaba herhangi bir kriteriniz varmı? :grinning_face_with_smiling_eyes:

Daha kaliteli baskı ve daha az support kullanabileceğim bir yazıcı daha iyi olabilir ama aslında kriterim yok

O zaman creality markasının en yeni yazıcılarından olan cr-6 SE tercih edebillirsiniz.
Öne Çıkan Özellikleri:

• Sessiz anakart ve step motor sürücüleri (TMC 2208)
  • Otomatik tabla kalibrasyonu
  • Full HD Dokunmatik Ekran ve Şık Arayüz
  • Entegre Alet Kutusu
  • Özel kaplamalı cam tabla
  • Kolay ayarlanabilir eksen kayışları
  • Filament sensörü ve gelişmiş nozzle
  • Elektrik kesintisi sonrası kaldığı yerden devam etme fonksiyonu

Bende kullandım ve bir kaç baskı aldım bir arkadaşımın alması üzerine gerçekten çok kaliteli bir yazıcı.

Ve başka bir sorunuz olursa yazabilirsiniz.

1 Beğeni

Öncelikle çok teşekkür ediyorum yorumunuz için peki Creality CR-10 V2 ile arasındaki farklılıklar nedir hangisi daha iyidir

CR-6 SE nin auto levelingi var ve bu cennet gibi bir özellikle bazenleri küçük bir yanlışlıkla bile,koskoca baskı gidebiliyor ve ekstra olarak CR-6 SE de yeni sürücü ve anakart kullanıldı
buda sessizlik ve hız sağladı ayrıca biraz daha portatif ve kullanıcı odaklı bir arayüz yapıldı :+1:

1 Beğeni

Eğer CR-10 u seçerseniz bence Cr10 V3 olanı alın derim, birde şunu sorun Cr6-se nin baskı boyutu size yetmiyormu olacak çünkü genelde 3d baskı için tasarlanan parçalar bölünüyor ve 200-220 mm aralığındaki boyutlarda hemen hemen herkes basabilmesi açısından biden çok parça olarak sunuluyor.
Cr6-se ender 3 v2 ile yanı baskı boyutuna sahip 235x235x250mm
cr 10v3 300x300x400mm baskı alanı
onun dışında cr10v3 direct drive, cr6-se bowden ikiside tmc sürüclere sahip

daha detaylı incemek içinde:
https://www.creality.com/goods-detail/cr-6-se-3d-printer

https://www.creality.com/goods-detail/3d-printer-cr-10-v3

1 Beğeni

CR-10 V3 şu anda biraz pahalı bütçesine göre ve cr-6 SE nin baskı boyutunun yeticeğini sanıyorum çünkü bir çok yazıcı o boyutlara sahip ve insanlar ona göre parça çiziyor :smiley:

1 Beğeni

Öncelikle güzel yorumlarınız ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ederim. Ben biraz abartıp CR10S PRO v2 almaya karar verdim. Bütçeyi biraz aşıyoruz ama değer gibi :slight_smile: (v2 yazmayı unutmuşum :smile: )

Çok güzel bir tercih isterseniz CR-10S Pro V2 ile arasında 100 tl var bence onu tercih edebilirsiniz :smiley:

1 Beğeni