9V pil ile Servo Çalışmıyor

Merhabalar, sorunsuz şekilde kullandığım 9V değerindeki pili servo motor ve mesafe sensörü entegreli devrede kullanamıyorum. Güç veriyor fakat servo çalışmıyor. Nedeni nedir acaba? (SG90)

9V pillerin genelde verebildiği amper düşük olun. Adaptör ile denebilir misiniz?

nasıl yani hocam, ben şimdi akıllı çöp kovasında 9v pil kullancaktım, mesafe sensörü ve servo olacak. işe yaramaz mı diyorsunuz? ayrıca bir sorum daha var yardımcı olursanız sevinirim. arduino nano kartım var. 9v beslemeyi nasıl yapacağım, sadece usb girişi var kart üzerinde.

Yanıtınız için teşekkür ediyorum, bildirim düşmemiş yanıtınızı geç aldım. Adaptör ile hiçbir problem yok.

Araştırmalarım sonucu servo motor için pilin amperinin öneminin büyük olduğunu gördüm. Amperi yeterli seviyedeyse çalıştırır. Arduino Nano kart için elektrik beslemeyi ise VIN ve GND pinleri üzerinden yapabiliyorsunuz. Aşağıya farklı bir siteden aldığım metni bırakıyorum. Kolay gelsin hocam.

Arduino üzerinde bulunan ‘Vin’ pini, Arduino’nun jack girişine bağlı bir pindir. Bu pine uygulanan gerilim, Arduino’ya ulaşmadan önce bu pine bağlı regülatör yardımıyla Arduino için uygun gerilime düşürülür. ‘Vin’ girişine 7 ile 12 Volt arasındaki gerilimler uygulanmalıdır. Pilin artı (+) ucu ‘Vin’ pinine bağlandıktan sonra, pilin eksi (-) ucu Arduino’nun ‘GND’ yani toprak ucuna bağlanmalıdır.

1 Beğeni

Teşekkürler hocam cevap için. Acaba servo kaç amperde verimli çalışıyor…