Akıllı Priz Projesi YARDIM

Merhaba iyi forumlar. Akıllı priz projesi üzerinde çalışıyorum fakat takıldıgım ve mantıgıma yatmayan bir çok nokta var. Bağlantı şemasını pek anlayamadım açıkçası. Projede kullanılan çoklu prizin kabloları kesilip röle bağlantıları öyle mi yapılıyor yoksa dışarıdan ekstra bir kablo almama gereksinim var mı ? Evinizi Telefondan Yönetin! | Akıllı Priz Nasıl Yapılır? | Akıllı Ev Projesi - YouTube
İzlemeyen varsa eğer Burak beyin yaptığı proje. Anlayan olursa lütfen yardımcı olursa sevinirim.

Ben kendim de projeyi yaptım şöyle açıklık getireyim priz olduğu gibi duracak prize güç bağlantısının yapıldığı yerden siz ek yapacaksınız roleye gidecek şekilde çalıştırdım ben yaani ben artıdan aldım yalnız dikkat edin 220v ile çalışıyorsunuz artıyı roleye girdim çıkışından prize geçtim ben ama diğer arkadaşlarıda yanıtlarını bekleyin derim bendeki amatörce olsuğundan hatalı yönlendirme yapmak istemem

Ek yapılacak olan kablolardan nerede bulabilirim acaba ? Bir de bağlantı şekli fotoğraf vb. şeklinde varsa eğer bana iletebilir misiniz ?

bu arkadaşın yaptığı sistemi incelediğimde haricibir sistem yapıyor, harici prizlerin eksi ve nötr bacaklarını seri şekilde birbirine bağlıyor daha sonrasında geriye kalan artı ucunuda röle deki gerekli yuvaya girişini sağlıyor röle den çıkan + kablomuzuda uzatma kablosundaki + ya ve diğer seri bağladığımız eksi ve nötr kablolarımızıda doğru şekilde uzatma kablosundaki uçlara bağlamanız gerekiyor ve burada unutulmaması gerekn şey ise röle kartımız 5v ile çalışıyor direk olarak 220v veremeyiz bunun içinde dönüştürücü kullanıyor bunun içinde dönüştürücünün 220 kısmına artı ve eksi olacak şekilde yine uzatma kablosundan gerekli yerlere bağladığınız takdirde 5v veren kısmına da röle yi veya kullandığınız programcı kartına bağlıyarak rölenizi beslediğiniz takdirde çalışacaktır.