Arduino ile Işık kontrolü

Arkadaşlar selamlar herkese ben Antalya’da kendi dükkanı bulunan bir esnafım dükkanımda ışıkları sigortaları aç kapat şeklinde yakıyor ve söndürüyorum turizm bölgesinde bulunan dükkanım sürekli müşterinin geçtiği biryerde değil yani ışıkları sürekli açmanın bir anlamı yok heleki korona döneminde 2000 3000 tl elektrik faturalarının gelmesini hiç istemiyorum kumandalı sistem kurmak istiyorum fiyat sordum 1 2 yere 1000 tl civarında fiyat aldım lakin ben Arduino ile yapabileceğimi düşünüyorum elimde Arduino leonardo var acaba yapmak mümkünmü bir örneği varmı ?

Selmalar. İlk önce makerliğe ve forum sayfasına hoş geldiniz. Makerliğin en güzel yanı ise dediğiniz fiyatlara yapılabilecek cihazlar çok çok daha ucuza mal ederek kendimiz yapabiliyoruz. Dediğiniz uzaktan yönetimli sistemin bir kaç yolu var. 433mhz garaj kumandası modülleriyle yapılabilir. NRF24L01 ile kendi kumandanızı yapabilirsiniz. Bluetooth ile telefondan kontrol edebilirsiniz. ESP modüllerini kullanarak blynk üzerinden internet ile istediğiniz yerden telefonla kontrol edebilirsiniz. Bu modüllerin pinlerindeki voltaja görede ampulleri kontrol etmek için röle kullanabilirsiniz. Seçim burada sizin. Ben aşağıya çeşitli haberleşme seçenekleri ile yapılmış videolar bırakacağım. Size hangisi kolay ve işlevli geliyorsa yaparsınız. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

Çok teşekkürler acaba size discord vs üzerinden ulaşmam mümkünmü çünkü projem biraz fazla büyük yaklaşık 150 spot ışık yakacağımda :smile:

Rica ederim ne demek. 150 spot ne ya düğün salonu mu acaba orası :sweat_smile:. Blog sayfamızın discord adresine gelebilirsiniz. Orada sorun yaşayan arkadaşlarımızın sorunlarını çözüyoruz.

Aslında bulunduğum bölgenin en büyük dükkanı olur kendisi :smile: