Arduino ile TFT Ekran Projesi

Merhaba arkadaşlar bu işte biraz yeniyim ben bir proje yapmak veya yaptırmak istiyorum.

Proje şu işlemleri yapacak suyun sıcaklığını ölçecek TFT ekrana yansıtacak eğer ayarlanan değerin üstündeyse FANI çalıştırcak yada 12v bir çıkış vericez oradaki ne takılıysa onu çalıştıracak…

1. özellik ise Su Tamamlama özelliği bundada su seviye sensörü suyun seviyesine bakacak ( kızıl ötesi veya şamandıra ile su seviyenin altına inince suyu tamamlaması için 12v su motorunu çalıştırıcak suyu tamamlayacak ve seviyeden yüksekse alarm çalacak. ve bu olaylarıda TFT ekranda göstericek vben örnek bir TFT ekran resmi koydum …

Screenshot_2021-02-12 Arduino TFT Ekranda Sıcaklık Nem Gösterimi - Proje HOCAM

Elimde bu işi kendi başına yapan arduinosuz yapan kartlar mevcut ben bunu arduino ile yapıp ekranda göstermek istiyorum elimdeki kartlarla buişlem olursa oda ayrı bir güzel olur tabikide.

ELİMDEKİ MALZEMELER

Arduino Uno r3
2.4 İnch TFT ekran
Tam Otomatik Su Seviye Kontrol Kartı XH-M203 ( ŞAMANDIRA İÇİN )
Gravity: Arduino Uyumlu Fotoelektrik Su / Sıvı Seviyesi Sensörü ( KIZILÖTESİ İÇİN )
W1209 Termostat Dijital Röleli - Sıcaklık Kontrol Kartı ( sıcaklığı ölçüp fanı veya ne takılıysa onu devreye okan kart )

Bunlarlaistediği işlemler yapılırmı yada ek olarak ne almamız lazımsa bu konuda bana yardım edicek biri varmı ücretli veya yardımsever biri…

Merhabalar öncelikle şunu söylemek isterim ki burada herkes yardımlaşarak karşılık alıyor ve asla bir para ödemenize gerek yok çok güzel bir proje fakat değişmesi daha iyi olacak parçalar var öncelikle Fotoelektrik sensör yerine Su Seviyesi / Yağmur Sensörü - Water Level / Rain Sensor Satın Al | Robotistan Şu sensörü kullanmanız daha iyi olacaktır ondan sonra eğer isterseniz termostat olayını bir LM35 veya DHT11 sensörü ile yapıp röle kısmınıda dijital yapabiliriz :smiley:

2 Beğeni

evet yardımlaşma formu bunun bilincindeyim ama şimdi cok bilmediğim için sonuçta emek harcıcak insanlar. o dediğiniz sensöre baktım su seviye sensörü için ama kullancam su tuzlu su ve onu mahvetme olasılığı çok yüksek fotoelektrik daha makul geldi bana yada kızılötesi termostata gelincede Su Geçirmez DS18B20 Dijital Isı Sensörü Satın Al | Robotistan bu ürün daha mantıklı gibi ama tabi bu iş nasıl projelendirilir o konuda ne yapabiliriz bilmiyorum.Konuya hakimseniz beraber yapmak isterim…