Arduino kendisini resetliyor

Arduino ile röle kartı üzerinden bir motoru sürmek istiyorum.Arduino ve röle kartımı ayrı besleme yaptım motorumu da ayrı bir besleme ile röle kartı üzerinden besliyorum.Arduino kendisini röle kartı devreye girince resetliyor.Yardımcı olursanız sevinirim.

arduino beslemesini mümkünse kapalı tip trafolu bir adaptör ile yap “smps” mantığı ile çalışan adaptörlerden ve step down modüllerden uzak dur.
Arduino beslemesine harici olarak (100nF ve 10uF)kondansatör ekle.
Eğer çok hassas bir kontrol yapmıyorsan arduino kartının beslemesine de 1 seri diyot ekle

Yani beslemen şu şekilde olacak Adaptörden çıkan + diyot üstünden geçecek diyottan geçtikten sonra bahsettiğim kondansatörleri ekle sorunun düzelecektir büyük ihtimalle.
Fakat şöyle de birşey var biz bilmiyoruz şuan yükün ne kadar akım çekiyor ac bir yük mü dc bir yük mü vs. bunları bilmemiz dahilinde daha detaylı yardımcı olabilriiz

1 Beğeni

ahmet bey teşekkürler cevabınız için ben biraz daha açık anlatayım.12v dc max 4 A su motorum var saniye ayarlamalı olarak arduino ile röle kartımla çalışacak arduinoma 12v 1 A ile besleme yapıyorum motor için de ayrı bir 12 v 30 A kadar beslemem mevcut röle kartını da ayrı bir besleme ile 5 v ile besliyorum .Sistem çalışmaya başladıktan sonra röle kartım aktif olunca reset geliyor ya da ilk zamanlama kadar röle kartı çalışıyor kapatırken reset geliyor .

röle kartınızın tasarımı standart opto ile çalışan röle kartları gibi mi yoksa farklı bir tasarım mı

Standart optokuplor lu röle kartı mevcut üzerinde vcc ve jd vcc yi ayrı besliyorum