Arduino Leonardo ile direksiyon seti kalibrasyonu

Merhaba. Ben de Arduino Leonardo R3 Klon ve çok turlu potansiyometre ile direksiyon seti yapmaya çalışıyorum. Ancak bir türlü kalibre edemiyorum ve birden Arduino Leonardo aygıt yöneticisinde USB Seri Cihazı olarak görünmeye başladı. Ayrıca hangi analog pinine bağlarsam bağlayayım standart B10K potansiyometren %100 kullanıma çıkıyor birden. Potansiyometreyi sökünce de aynı şekilde görünüyor. Herhangi bir kısa devre göremedim. Kablolama da sağlam ama bunun nedenini çözebilmiş değilim. Yardımcı olabilir misiniz, teşekkür ederim.

Tekrardan selamlar. Sorunun Windows USB Joystick kalibrasyonu sırasında meydana geldiğini keşfettim. Cihazı varsayılan ayarlara döndürdüğümde ise sorun çözüldü ama hala çok turlu potansiyometremi kalibre edemedim.

Selamlar,
Sorununuzun bir kısmın çözülmesine sevindim tebrikler. Ben de bu projeden yapmıştım ancak pinlere her hangi bir yük bağlanmadığı için kafasına göre değerler alabiliyor. Bunu çözmek için sinyal pini ile GND arasına 10k civarında bir direnç lehimlemek sorununu çözeceğini tahmin ediyorum. En azından ben öyle yaptığımda sorun çözülmüştü. Eğer direksiyonun tam dönmesine rağmen boş değerler kalıyorsa oyun ayarlarında direksiyon ölü bölgesini artırabilirsiniz. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

İlginiz için çok teşekkür ederim. Yakın zamanda bir elektrik mağazasına uğrayacağım. O zaman bahsettiğiniz dirençten alacağım inşallah.