Arduino Leonardo'ya Kod Yükleyemiyorum

Merhaba arkadaşlar. Elimde Arduino Leonardo R3 klon var. Fakat içerisine kod yükleyemiyorum. Arduino programında Arduino Leonardo seçtim. Ve kodu yükle dediğimde, yüklenirken sanki arduinoyu çıkartmış gibi bilgisayarda uyarı veriyor ve Arduino programında kod yüklemesi duruyor. Lütfen yardımcı olun. Teşekkürler.

Verdiği uyarıyı atarmısınız :grinning_face_with_smiling_eyes:

Uyarı derken yani sanki arduinoyu çıkartıp takmışım gibi bilgisayarda ses geliyor. Cihaz çıkartıldı diyor ama çıkartmadım. Arduino üzerindeki ledler de kısılıyor yani sönmüş gibi olup tekrar düzeliyor

Peki driver yüklümü? :grinning_face_with_smiling_eyes:

1 Beğeni

Evet. Arduino leonardo drivesi klavye ve mouse olarak yüklüler

Biraz araştırma yaptım bu konuda fakat sadece bootloader diye bişey duydum. Ama bu konuyla alakalı mı bilmiyorum

kod yüklerken duruyor biraz bekleyince böyle bir hata veriyor

Evet eğer çalıştıramadıysanız bootloader yapabilirsiniz. Aşağıdaki konuda bootloaderi nasıl yapılacağını anlattım sadece en son bootloader yapmak istediğiniz kartı pro micro değilde leonardo olarak seçiceksiniz başka bir fark yok. İyi günler. :slightly_smiling_face:

2 Beğeni

Aygıt Yöneticisi / COM Portları ve Arduino IDE programında kart kısmının fotoğraflarını gönderebilir misiniz?

böyle bir hata alıyorum. Teşekkürler