Arduino Nano Derleme Hatası

TÜRKÇE
Sketch\sketch_dec02b.ino.cpp:1:0 adresindeki dosyada:
C:\Users\w7\AppData\Local\Arduino15\packages\arduino\hardware\avr\1.8.4\cores\arduino/Arduino.h:258:10: önemli hata: pins_arduino.h: Böyle bir dosya veya dizin yok
#include “pins_arduino.h”
^~~~~~~~~~~~~~~~
derleme sonlandırıldı.
çıkış durumu 1
Arduino Nano kart hatası.

İNGİLİZCE
In file included from sketch\sketch_dec02b.ino.cpp:1:0:
C:\Users\w7\AppData\Local\Arduino15\packages\arduino\hardware\avr\1.8.4\cores\arduino/Arduino.h:258:10: fatal error: pins_arduino.h: No such file or directory
#include “pins_arduino.h”
^~~~~~~~~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1
Arduino Nano kartı için derleme hatası.
Buhatayı nasıl düzeltebilirim, yardımlarınızı bekler iyi çalışmalar dilerim.

Merhabalar foruma hoş geldiniz. Araçlar kısmından İşlemciyi Arduino328p(Old Bootloader) yapmayı deneyin. Eğer olmazsa kodu atın inceleyelim :slightly_smiling_face:.

Merhaba, emin olamadım ancak “pins_arduino.h” kütüphanesini tekrar yüklemeyi deneyebilir misiniz?

Merhabalar, ilginize çok teşekkür ederim. Söylemiş olduğunuzu denedim fakat düzelmedi, arduino programını kaldırıp tekrar yükledim yine olmadı. Arduino da kayıtlı kütüphaneden bir testi çalıştırıyorum sisteme alttaki mesaj geliyor anlayacağın arduino nanoya hiç birşey yükleyemiyorum gelen mesaj altta. Teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.
sketch\sketch_dec03a.ino.cpp:1:10: fatal error: Arduino.h: No such file or directory
#include <Arduino.h>
^~~~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1

sketch\sketch_dec03a.ino.cpp:1:10: fatal error: Arduino.h: No such file or directory
#include <Arduino.h>
^~~~~~~~~~~
compilation terminated.
exit status 1

Aral bey merhaba, öncelikle ilginize teşekkür ederim “pins_arduino.h” vermiş olduğunuz bu kütüphanenin linki varmı ben çok anlamadığımdan dolayı nasıl yükleyeceğimi tam bilemedim. Bu kütüphaneyi googleden aradım bir sürü bir şeyler geldi denedim birkaçını ama beceremedim. Tekrar yardımlarını bekler iyi çalışmalar dilerim.

Arkadaşım çok teşekkür ederim. İşimi çözdüm, uygulamaya yükleme yapabiliyorum. Şimdilik iyi çalışıyor, tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Aral arkadaşım çok teşekkür ederim. İşimi çözdüm, uygulamaya yükleme yapabiliyorum. Şimdilik iyi çalışıyor, tekrar teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Rica ederim. İleride bu konuya bakacak arkadaşlarında yararlanabilmesi için sorunu nasıl çözdüğünüzü söyleyebilir misiniz?

1 Beğeni

Kayıt yolunu takip ederek User in içinden dosyayı kaldırdım , tekrar denediğimde düzeldiğini gördüm.Teşekürler

1 Beğeni