Arduino nano kod yükleme sorunu

Merhaba ben Enes Malik,robotistandan ve farklı yerlerden arduino nano aldım ve hepsi için aynı sorunu yaşadım.Sorunum herhangi bir kod yükleyemiyorum hata veriyor mblockta ve arduino ide de denedim olmadı.

Hocam USB ile alakalı hata var galiba. Driver var ise yükleyin

USB kablosunu değiştirdim,nanoyu taktığımda da aygıt yöneticisinde gösteriyor ch340 diye ama sorun devam ediyor.

Merhabalar Bootloader Seçeneğinde OLD Bootloader 'ı seçip tekrardan deneyebilirmisiniz ?

Merhaba,tüm kod yüklemelerini old boatloader ile yapıyorum bunda da öyle denedim diğer yöntemlerle de denedim ama olmadı.Uno da aynı şekilde yapıyorum hiçbir sorun almıyorum.Nano da sorun alıyorum

Merhaba arkadaşlar, bu sorunu çözmüş bulunmaktayım bu sorunu yaşayıp burada araştıran arkadaşlar için nasıl çözdüğümü anlatayım.İlk olarak arduino nanomu herhangi bir girişe taktım ve aygıt yöneticisinden bağlı olduğu port ve ch340 şeklinde gözüküyor onu sildim.Daha sonra çıkarıp taktığımda kendisi otomaktik olarak geri yükleniyor ve bir daha kod yüklemeye çalıştığımda da hiçbir sorunla karşılaşmadım.Tekrar tak çıkar yapsamda bir sorun oluşturmadı.

2 Beğeni