Arduino projeleri

Merhabalar ben AZRA ben sizin videolarınızı çok seviyorum ve çok faydalı ben bulooth ile çalışan araba yaptım sizin sayenizde ama benim arabam çalışmadı sizce neyi vardır.Birde bir gün sizinle beraber bir proje yapabilir miyiz benim çok projem var ama alamıyorum malzemeleri siz bana yardımcı olabilir misiniz acaba

Merhabalar,

Yaşamış olduğunuz sorunu detaylı bir şekilde bizlere iletebilirseniz hızlıca kontrol edip bakabiliriz.

1 Beğeni

Telefonla Bluetooth a bagladiniz mı? Ve doğru uygulamayı yüklediniz mi?

1 Beğeni

Telefonun Bluetoothunu açtım . Bluetooth rc controller uygulamasını indirdim

Tamam. Peki arabayı kendi telefonunuzun Bluetoothuna bagladiniz mı?

1 Beğeni

Araba telefonun Bluetooth una bağlanılmıyor ne yapmam lazım acaba

Bağlanmıyor derken? Bluetoothu açıp yeni cihaz ekleye basın. Bu telefondan telefona farkeder. Mesala bende kullanılabilir cihazlar olarak çıkıyor. Orada araba çıkacak. Onun üstüne basarak baglanin

Ama bende araba çıkmıyor kullanılanabilir cihazlarda

Bluetooth modülün ışığı yanıyor mu? Eğer yanmazsa modül bozuk olabilir. Eğer yanıyorsa Arduinoya kodu tekrar atın

1 Beğeni

Bluetooth maodülün ışığı yanmıyor malesef neyapmam lazım

Bluetooth modülün fotoğrafı varsa atabilir misiniz?

1 Beğeni

Arduinoya güç verdiğinizde bir kere üzerindeki tuşa basın. Eğer olmazsa şu videoyu izleyin; HC05 / HC06 Bluetooth Modül Ayarları Nasıl Yapılır? (Arduino) - YouTube

1 Beğeni

güç verdim olmadı bide videoyu izledim yine olmadı ne yapmam lazım

Arduino ya videodakı kodları da yükleyin. Modül bozuk olabilir. Ama RX ve TX bağlantılarını yapmamişsınız

1 Beğeni

Tamam teşekkür ederim kaç ohm kullanmam lazım o videoda söylemiyorduda

2.2Kohm direnç kullanmalısınız. Eğer çalışmazsa Bluetooth modülünüz bozuktur.

1 Beğeni

Ama belki karttaki bir cipin lehimi olmamıştır. Fırınlama yöntemini deneyebilirsiniz

1 Beğeni

Fırınlama yöntemi nedir acaba bide bende 2.2k ohm yok ne yapmam lazım

2.2K niz yok sa elinizdeki dirençleri paralel bağlayarak yapabilirsiniz. Direnci paralel bagladinizda direncin ohmu 2ye bölünür lm mesala 2 tane 10Kohm dirençi paralel bağlarsanız 5Khom olur.

1 Beğeni