Arduino Serial Plotter Tepe Değer Sayma Sorunu

Merhaba iyi günler. Arduino ile sensörden gelen serial plotterda en yüksek değerleri 10 saniye boyunca saydırıp ekrana yazdırmak istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olursanız sevinirim. Kod örneği verseniz bile benim için yeterlidir. İyi çalışmalar.

Merhabalar,
Söylemek istediğinizi tam olarak anlamadım sensörden gelen verileri 10 saniye boyunca seriak plottera mı yazdırmak istiyorsunuz?

Hocam ad8232 kullanarak örnek 10 saniye boyunca serial plotter de okunan en yüksek değer sayılarını 6 ile çarpıp 1 dakikalık nabzı bulmak istiyorum bir fikriniz var mı

Merhaba,

Şema;

Koddlar;

void setup() {
pinMode(10,INPUT);
pinMode(11,INPUT);

}

void loop() {
Serial.begin(9600);
if((digitalRead(10)==1)||(digitalRead(11)==1)){
Serial.println("NIL");
}
else{
Serial.println(analogRead(A1));
}
delay(100);
Serial.end();
delay(100);
}

Bu bağlantıları ve kodları kullanarak cihazı serial plotterden okuma yapabilirsiniz. 10 saniye boyunca gelen kap ritmini sayarsınız 6 ile çarparsınız sonucu bulursunuz. Gerçi bunu ölçmek için serial plotterden okuma yapmak zorunda değilsiniz. Zaten ürünün üstünde led var ordan da sayabilirsiniz. Aklınıza takılan başka bir soru varsa lütfen çekinmeden sorun. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

Hocam çok teşekkür ederim. Bu şemayı zaten yaptım dalgaları görüyorum. Benim yapmak istediğim nabzı arduinonun hesaplaması. Arduino benim yerime dalgaları 10 saniye saysın 6 ile çarpsın ve Serial ekrana 1 dakikalık nabzı yazsın. Bunun 2 dalga arasındaki hesabını Millis yaptım ama hareket ve dalgalanma olduğunda sürekli olarak yanlış hesaplıyor. Daha doğru sonuç için 10 saniye saydırıp 6 ile çarpmak istiyorum. Eğer yardımcı olabilirseniz çok memnun kalırım. Şimdiden teşekkür ederim