Arduino Su Pompası Motoru hakkında

ilk öncelikle selamın aleyküm, ben biz proje yapıcam ama bir sorunum var elimde su pompası motoru var bunu kolonya şişesinin kapak kısmı boru takmak için uygun olduğundan onu seçtim :slight_smile: su çektircem ama ordan su çekçeğim zaman basınç oluşacak bunu nasıl engelleyebilirim ?

NOT: bu kolonya şişesi taşınır olcak delik vs. açamam. hiçbir şekilde içindeki su taşınırken dökülmemesi lazım şişe yan veya dik dururken falan. sadece tek taraflı hava alan ve sıvı geçirmeyen bir kapak vs. yok mu nasıl çözebilirim.

Aleyküm selam. Kolanya şişesine küçük bir delik açın ve şişenin içine tek yönlü valf takın. Valf dediğim balondan alınmış küçük bir parça da yapıştırabilirsiniz. Hava girince balon parçası bükülecek ve içeri hava girecek. Kolanya geldiğinde ise sıvı dışarı çıkmak isteyecek ancak delikten küçük bir hava çıkışı olduğundan dolayı balon parçası deliği kapatacak. Umarım anlatabilmişimder. Kolay gelsin. :slightly_smiling_face:

1 Beğeni

dediğinizi anlamadım fakat burda böyle bir aparat buldum sizce işimi görür mü ? görmezse biraz daha açık yazabilirmisiniz ?