Arduino Uno-NodeMCU WiFi Bağlantısı

Elimde arduino uno ve nodemcu v3 kart var. Arduino ile internete erişmek için nodemcu kartımı kullanabilir miyim? Nasıl bir bağlantı yapmam gerekli?

Merhabalar.

Öncelikle nasıl bir proje yapmak istediğinizi belirtirseniz, daha net bir yardım alabilirsiniz.

Nodemcu kartı üzerinde bulunan esp8266 wifi modülü sayesinde kendi başına internete bağlanabilir. Ayrıca yapmak istediğiniz projeye göre nodemcu kartı aynı arduino gibi programlayarak kullanabilirsiniz.

Ama siz arduino kartını internete bağlamak istiyorsanız, birden fazla yol bulunuyor.
esp8266 wifi modülü kullanarak yapabilirsiniz ya da ethernet modülü kullanarak yapabilirsiniz. Bu durumlar yapacağınız projeye göre değişiklik gösterebilir, o yüzden ne tür bir proje yapacağınızı bizimle paylaşırsanız, forumda bulunan herkes size yardımcı olacaktır.

Merhaba, pulse sensor ve sıcaklık sensöründen(lm35) okuduğum verileri thingspeak, firebase gibi platformlara aktarmak istiyorum. Aynı şekilde blynk gibi bir platformdan karta komut gönderip herhangi bir pinde işlem yapmak. Kısaca böyle tanımlayabilirim.

Nodemcu daha düşük voltaj(3V) verdiği için sensörden yaptığım okumalar hatalı oluyor. Arduino ile daha doğru sonuçlar üretiyorum. Bu yüzden nodemcu’yu tek başına kullanmak istemiyorum.

Arduino yu İnternete bağlamak mümkün değil fakat sanırım rx tx pinleri den seri haberleşme ile arduinoda okuduğunuz veriyi İnternete aktarmak mümkün.
Projede başarılar :smile:

sensörden dataları okuyup serial üzerinden nodemcu ya gönderip ordan internete pushlayabilirsiniz dataları yada senösrle nodemcu arasına logic level converter bağlarsanız direk nodemcu ile de probleminizi çözebilirsiniz

3 gün önce tamamladım projemi. Birinci dediğiniz gibi okuduğum verileri seri haberleşme ile nodemcu’ya, nodemcu tarafından da internete yollamıştım. Herkese cevaplar için teşekkürler.

1 Beğeni

Rica ederiz yardımcı olabildiysek ne mutlu bize :smiley: