Asus Tİnker Board - Kırmızı Işık Sorunu

Merhabalar bu forumda benim ilk konum eğer bir hatam olursa şimdiden kusura bakmayın

öncelikle saatlerdir uğraştığım fakat çözemediğim bir sorun var uzun zaman önce aldığım asus tinker boardı tekrardan kullanmak için dolabımdan çıkardım ve etcher ile asus tinker board sistesinden inidirdiğim debian os sürümünü 128gb yeni aldığım sandisk ultra kırmızı olan sd karta kurdum 5v 3A veren ugreen adaptörüne taktım fakat asus tinker board sadece kırmızı ışık yakıyor başka hiç tepki vermiyor ve 0.15 0.20 mah civarında çekiyor normalde 2 ampere kadar rahat kullanır cihaz arızalı değil çalışan bir kart fakat durduğu yerden nasıl bozuldu onu anlamadım 2 farklı sd kartta denedim 2 side baya eski 16gb ama onlarda da çalışması bu bahsettiğim 128gb daha bugün geldi diskpartdan bütün kartları temizleyip yeni bölüm oluşturdum öyle kurulum yaptım yinede sorun çözülmedi farklı mönitörlerde denedim sorun çözülmedi adaptör değiştirdim düzelmedi kablo değiştirdim düzelmedi sorun ne olabilir sadece kırmızı ışık yaniyor sanki sd kart takılı değil gibi

Merhaba,
Robotistanın forum adresine hoşgeldin. Bildiğim kadarıyla asus tinker boardlarda bazı işletim sistemlerinde MASKROM moduna alınması gerekiyor.
image
Şekildeki yere bir jumper koyarak eğer sd kartalara doğru boot etmişsen sorununun çözüleceğini tahmin ediyorum. Bir de direk HDMI çıkış alabilir misiniz bazen dönüştürücü kullanınca da sıkıntı çıkartabiliyor. :slightly_smiling_face:

Bu sadece tinker board S modelleri için geçerli değilmi direk hdmi dan alıyorum bu arada :innocent: