Ateş ve Nabız Ölçer Nasıl Yapılır?

Arkadaşlar proje ödevim var ateş ve nabız ölçen bir program yapmam lazım heralde arduino ile yaparım diye konuyu böyle açtım pek fikrim yok.
Bilen arkadaşlar yardımcı olabilirler mi nasıl yapmalıyım ateş ve nabız ölçen yapan bir video veya site bulamadım.

Merhabalar, nabız ölçmek için bu sensörü kullanabilirsiniz. Daha uygun fiyatlı alternatifleri de var ancak bunu çok uzun süre kullandım, kalitesinden ve ölçüm doğruluğundan oldukça memnun kaldım. Ayrıca bu sensörü nasıl kullanabileceğinize dair bir rehber de mevcut, buradan ulaşabilirsiniz.

Ateş ölçme için ise GY-906 kızılötesi sıcaklık sensörünü kullanabilirsiniz, özellikle pandeminin başlangıç sürecinde bu sensöre rağbet baya arttı. Kendim kullanmadım hiç ama sanırım genel olarak beğenilen bir ürün. Nasıl kullanabileceğinize dair bir blog yazısı da buldum.

Bu iki sensörü önce tek başına bir yapıp deneyin, ölçüm doğruluklarından, genel olarak sensörlerin kalitesinden filan memnun kalırsanız iki sensörü tek bir proje altında birleştirip kullanabilirsiniz.

İlginizden dolayı teşekkür ederim…
Bu projeyi nasıl bir araya getirceğimi bilmiyorum. Nabız ve ateş ölçer yapmam lazım.
Nabız ölçer yapsam sonradan ateş ölçeri o devreye nasıl ilave edebilirim, kodunu nasıl ilave edebilirim onu bilmiyorum .

Önce bir iki noktayı kararlaştırmanız lazım. Örneğin ekran olarak ne kullanacaksınız, nabız ölçümü ve ateş ölçümü aynı anda mı olacak yoksa farklı bir şekilde mi olacak vs…

Bunları belirledikten sonra kodu yazmanız lazım. Bunu en kolay şu şekilde yapabilirsiniz;

• Önce internetteki hazır kodları denersiniz. Yani örneğin elinizde bir 2x16 lcd ve bir nabız sensörü var. İnternette bu sensörden nasıl 2x16 lcd’ye veri yazdırabileceğinizi öğrenirsiniz. Bunu uygulamalı olarak yaparsınız. Aynı işlemi ateş ölçme sensörü içinde yaparsınız.
  • Daha sonra bunları tek bir kod içerisinde toplarsınız. Başta düşünüldüğü zaman zor gibi geliyor olabilir ancak inanın bana, biraz uğraşınca bir şeyler çıkıyor. Yapmayı deneyin yeterli, yapamazsanız veya herhangi bir sorunla karşılaşırsanız bu forumda yardım istersiniz ve yönlendirilirsiniz.